2019-2020 eğitim öğretim dönemi, 4 periyot, yarıyıl başlangıç tarihi, eğitim sistemi, tatil başlangıcı, okullar ne zaman açılacak, Milli Eğitim Bakanlığı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2019-2020 eğitim yılına dair çalışma takvimini hazırladı. Yeni eğitim ve öğretim yılında, Bilişim Eğitim Kurumları’nın daha önce uygulamaya başladığı periyot sistemi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu yıl uygulamaya konulacak.

Öğrencilerin motivasyonlarının düşmeden okula devam edebilmeleri amacıyla Bilişim Koleji’nde uygulanan periyot sistemi, MEB tarafından alınan kararla artık her okulda uygulanacak. Yeni sisteme göre okullar bir hafta erken açılacak ve bir hafta da geç kapanacak. Yaz tatili süresinden alınan 2 haftalık süreç ise Nisan ve Kasım aylarında birer haftalık ara tatil şeklinde gerçekleştirilecek.

Bilişim Koleji, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl tüm devlet okullarında uygulayacak olduğu, 4 periyot eğitim sistemine bu yıl da devam edecek. Açıklanan çalışma takvimine göre 2019-2020 eğitim öğretim dönemi 9 Eylül 2019 tarihinde başlayacak. Bilişim Koleji‘nde ise 8. ve 12. sınıf öğrencileri, sınava hazırlık döneminde olmalarından dolayı eğitime bir hafta erken başlayacak.

eğitim

9 Günlük Ara Tatil

Milli Eğitim Bakanlığı’nın bu yıl ilk kez uygulamaya başlayacağı 4 periyot eğitim sistemi için hazırlanan takvime, Bilişim Koleji de aynı şekilde uyacak. Buna göre, öğrencilerin dinlenme ve ders tekrarı yapabilmelerine olanak tanıyan ilk ara tatil başlangıcı 18 Kasım 2019’da olacak ve 22 Kasım 2019 tarihinde son bulacak. Hafta sonlarıyla da birleşen ara tatilde öğrenciler, toplamda 9 gün tatil yapmış olacak.

 

Birinci dönem ise 17 Ocak 2020 gününde karnelerin dağıtılmasıyla sona erecek. Hafta sonlarıyla birlikte öğrenciler, 16 gün tatil yapacaklar. 3 Şubat 2020’de ise ikinci yarıyılın ilk ders zili çalacak.

İkinci Ara Tatil 6 Nisan’da

İkinci dönemde gerçekleştirilecek ikinci ara tatil başlangıcı 6 Nisan 2020’de olup tatil, 10 Nisan 2020 tarihinde son bulacak. Öğrenciler 13 Nisan’da ders başı yapacaklar. Toplamda 11 hafta sürece yaz tatilinin başlangıcı ise 19 Haziran olacak.

Yorum Yap

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X