Bilişim Koleji|Ankara'da Özel Okullar - Aylık Yemek Listesi - Bilişim Koleji

Aylık Yemek Listesi

Bilişim Eğitim Kurumları olarak, öğrencilerimizin huzurlu bir okul ortamında vakit geçirmeler ve okulu severek mutlu anlar paylaşmaları amacıyla çalışmalarımızı yürütmekteyiz. Bu huzur ortamının sağlanmasının başında da öğrencilerimize sağladığımız güvenli okul ortamı anlayışımız gelmektedir. Güvenli okul ve güvenli eğitim içerisinde pek çok farklı kollara ayrılmakla birlikte, bunlardan biri de öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlamaktır. Ankara’da özel okullar arasında en iyi kolejler içerisinde yer alan Bilişim Koleji olarak, öğrencilerimizin sağlıklı bir şekilde beslenmelerini sağlamaktayız.

Güvenli Okul, Ankara'da özel okullar, en iyi kolejler, okulda beslenme, en iyi özel okullar, yemek listesi, okul yemekhanesi, kantin, sağlıklı beslenme

Öğrenciler İçin Sağlıklı Beslenmenin Önemi Nedir?

Dengeli ve sağlıklı beslenme öğrencilerin gelişimleri açısından önem taşımaktadır. Gelişim çağında olan çocukların yetersiz beslenmeleri, büyümenin durmasına ya da yavaşlamasına yol açabilmektedir. Bu gibi durumlarda çocukların boylarının kısa olması, güçsüz kalma ya da çabuk hastalanma gibi fizyolojik sorunlarla karşılaşılabilmektedir.

Sağlıksız beslenme çocuklarda sadece yetersiz gelişime neden olmamakta, aşırı kilo gibi farklı durumlara neden olabilmektedir. Özellikle ileri ki dönemlerde şeker hastalığı, yüksek tansiyon ve kalp damar hastalıkları ortaya çıkabilmektedir.

Güvenli Okul, Ankara'da özel okullar, en iyi kolejler, okulda beslenme, en iyi özel okullar, yemek listesi, okul yemekhanesi, kantin, sağlıklı beslenme

Sağlıklı bir yaşam geçirme ve okuldaki başarının artmasında öğrencilerin, çocukluk döneminden itibaren dengeli bir şekilde beslenmeleri gerekmektedir.

Dengeli Beslenmenin Başarıya Etkileri

Sağlıklı beslenme, öğrencilerin ders başarıları üzerinde de etkili olmaktadır. Güne iyi bir kahvaltıyla başlayan ve öğle yemeğinde yeterli beslenen öğrencilerin algı düzeyleri çok daha yüksek olmaktadır. Yetersiz beslenen öğrencilerde ise dikkat süresinin kısalması, davranış bozukluğu ve öğrenmede güçlükler yaşanmaktadır. Dikkat dağınıklığı yaşayan öğrenciler, ders konularını anlamamakta ve bu nedenle başarılarında azalma gözlenmektedir.

Düzenli beslenmeyen çocuklarda ders başarısının düşmesinden dolayı okula gitmede isteksizlikle karşılaşılabilmektedir. Buna bağlı olarak da öğrencilerin okul devamsızlıklarında artma olmaktadır. Tüm bunlara bağlı olarak evde ve okulda beslenme çok önemlidir.

Güvenli Okul, Ankara'da özel okullar, en iyi kolejler, okulda beslenme, en iyi özel okullar, yemek listesi, okul yemekhanesi, kantin, sağlıklı beslenme
 • Çocukların sağlıkları açısından olumsuz etkileri olan asitli içecek gibi gıdalar kantinlerimizde satılmamaktadır.
 • Yemekhane ve kantinlerimizde hijyene özen gösterilmektedir
 • Yemekhanede hazırlanan gıdaların kalori değerleri, gelişim çağında olan çocukların bir günde olmaları gereken toplam değerlere bağlı olarak hazırlanmaktadır.

Bilişim Kolejinde Sağlıklı Beslenme 

Ankara’da özel okullar içerisinde en iyi kolejler arasında ön plana çıkan Bilişim Eğitim Kurumları olarak, öğrencilerin sağlıklı bir şekilde gelişimlerini tamamlamaları desteklenmektedir. Bu amaçla yürüttüğümüz okulda beslenme çalışmalarında yemekhane ve kantin düzenlemesine önem verilmektedir. Hijyen kurallarının en üst seviyede tutulduğu kantin ve yemekhanede öğrencilerin sağlıklı bir şekilde beslenmeleri sağlanmaktadır.

sağlıklı beslenme
 • Ev yapımı hamburger gibi çocukların sevdikleri yemekler, sağlıklı bir şekilde hazırlanarak onlara sunulmaktadır.
 • Yemekhanede hazırlanan yemeklerin yanında çocukların sağlıklı gelişimlerini destekleyecek ayran gibi içeceklerle birlikte farklı meyveler sunulmaktadır.
 • Menülerde mevsimine uygun sebze ve meyve kullanımına dikkat edilmektedir.
 • Pişen tüm yemekler, Sağlık Bakanlığı Yönetmeliklerine uygun olarak 72 Saat süreyle numuneleri alınarak saklanmaktadır.
 • Kullanılan gıda ürünleri, Türk Gıda Kodeksi, Türk Standartları Enstitüsü kalite belgelerine sahip en kaliteli ürünlerden seçilerek satın alınmaktadır.
 • Yemekler hijyen kurallarına uygun araç ve gereçlerle Bilişim Koleji mutfağında yapılmaktadır.
 • Hazırlanan aylık menüye uyulmakla birlikte gerekli görülen durumlarda Yönetimin onayı ile değişiklik yapılabilmektedir.
 • Yemek listemiz Diyetisyen Sibel ÜNVER tarafından hazırlanmaktadır.
 • Servis edilen hiçbir üründe tatlandırıcı, bulyon gibi katkı maddeleri kullanılmamaktadır.

Ankara kolejleri içerisinde en iyi özel okullar arasında yer alan Bilişim Koleji Eğitim Kurumları olarak, çocuklarınızın beslenmesine gösterdiğimiz özeni sizinle paylaşılmaktadır. Aylık olarak yenilenen yemek listesini inceleyebilir, çocuklarınızın gün içerisinde yiyecekleri yemekleri kontrol edebilirsiniz.

Eylül ayı yemek listesine ulaşabilirsiniz.

 • Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

  Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2016 ve 2017 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.

 • error: Web Sitemiz Korumalıdır!!!
  Attend Our Admissions Open House on November 11
  LEARN MORE
  close-image