Bilişim Koleji|Sevgisizlik- Beyin Gelişiminde Sevginin Gücü - Bilişim Koleji

Beyin Gelişiminde Sevginin Gücü

Bebeklerin ilk yıllarında var olan çevrelerinde sevgi ortamı beyin gelişmeleri üzerinde etkilere sahiptir. Bu, gelecek, hem duygusal, hem de fiziksel açıdan kalıcı sonuçlara neden oluyor. Ankara özel okulları içerisinde en başarılı özel okullar arasında yer alan Bilişim Koleji Rehberlik Servisi sevginin önemiyle ilgili bir rapor hazırladı. Rapor; sevgi ve sevgisizlik ortamında büyüyen çocuklarda kalıcı olarak gerçekleşebilecek sorunları ortaya koymakta.

en iyi özel okul sıralamasında ilk sırada yer alan Bilişim Koleji

Neden Sevgi?

Dünyaya geldikten sonra anne karnındaki güvenli ve sıcak ortamdan uzaklaşan bebekler, onlar için tamamen yabancı olan bir çevreyle karşılaşırlar. Bu dönem içerisinde gereksinimlerinin tam olarak karşılanması çok önemli olmakla birlikte bebekler, sürekli olarak anne karnındaki rahatlığı ararlar. Bu nedenle bebeklerin sinir sistemlerinin gelişimi üzerinde de ilgi, sevgi ve bakım önem taşır.

Hem bebeklik döneminde hem de çocukluk dönemi içerisinde sinir ve beyin sistemlerinin gelişimi açısından çocuğa, sevgi ve ilgi gösterilmesi gerekir. Özellikle bebeklik ya da çocukluk dönemlerinde yaşanan olumsuz durumlar ya da stres, çocuğun gelişim sürecinde olan sinir sistemini olumsuz yönde etkiler. Bağışıklık ve duygulanım sistemleri, yaşanan stres ve durumlardan etkilenerek çocukların fiziksel açıdan hastalanmalarına da neden olabilir. Tüm bunlardan dolayı Ankaranın en iyi kolejleri arasında yer alan Bilişim Koleji yetkilileri ebeveynleri, çocuklara yaklaşımları konusunda uyarılarda ve tavsiyelerde bulundu.

Sevgisizlik Beyin Gelişimini Engelliyor

Bebeklere yönelik şefkat ve ilgi kadar onlarla, ilgilenenlerde psikolojik durumları da oldukça önemlidir. Hırçın, huzursuz, gergin, baskıcı gibi özelliklere sahip olmak, ileride çocuklara ileri ki dönemlerde nörolojik problemlerin görülmesine neden olabilir. 

Bebeğin sağlıklı bir şekilde gelişimi için güvenilir ve besleyici ilişkilere ihtiyacı vardır. Hamilelik süreci içerisinde her şeyin yolunda gitmesi, tek bir hücre yapısının sürekli ve hızlı bir şekilde büyümesi insanı oluşturur.

kaliteli okullar

Bu büyüme sürecinde bebeklerin sinir sistemlerinin gelişimi önemli açıdan tamamlanmış olur. Ancak bebeklerin beyin gelişimleri doğumdan sonraki süreç içerisinde de devam eder.

Bebek anne karnındayken yaşanabilecek olumsuz durumlar, sorunlar, genetik problemler ya da enfeksiyonlar gibi gelişmeler sonucunda bebeğin beyin gelişimi etkilenebilir.  Doğum sonrasındaki zaman diliminde de beyin gelişiminin sürmesi, beynin belli bir şekilde kendisini onarabilmesi bebek dünyaya geldikten sonra sosyal çevresiyle olan etkileşimlerini önemli kılar.

Bebekler doğdukları ilk anda beyin fonksiyonlarının tamamı henüz gelişimini tamamlamamıştır. Bu fonksiyonların tamamen olgunlaşması bazı bölümlerde 20’li yaşlara kadar devam eder. Bu nedenle gelişimin düzgün bir şekilde tamamlanabilmesi için doğum sonrasındaki süreçte de uygun ortamların sağlanıyor olması gerekir. Anne ve baba, doğru eğitim ve sağlıklı çevre çocukların beyin gelişimlerinin düzgün bir şekilde devam etmesinde önemlidir.

sevgisizlik Ankaradaki en iyi sıralaması, Ankaranın en iyi kolejleri, en başarılı özel okullar, Ankara özel okulları, LGSde en başarılı okul, sevgisizlik

Ankaranın en iyi kolejleri arasında yer alan Bilişim Koleji yetkililerine göre, anne ve bebek arasında kurulan sağlıklı iletişim çocuğun beyin gelişimini büyük oranda etkiler.

Bebeğin beyin gelişimi açısından en önemli etken anne ve bebek arasındaki bağdır. Bu bağı kurabilen ve sürdürebilen bebeklerin gelişimleri daha iyidir.

Bebeğe karşı gösterilen besleyici dokunuşlar, bebeklerin büyüme hızını destekler. Çocukların hissettikleri güvenli ortam onları, stresin zararlı etkilerinden korur. Beyin gelişimi açısından erken dönemde gerçekleşen sosyal ve duygusal deneyimler, ileri ki süreçte yaşanacak entelektüel deneyimler kadar büyük önem taşır.

Beyin, doğumla bütün gelişimini tamamlayan ve bilgi depolama görevini yapmaya hazır olan bir organ değildir. Genç erişkinlik çağının başlarına kadar devam eden gelişim süreci, hassas dönemleri olmakla birlikte kendisini onarabilen ancak bazı olumsuz durumlar sonucunda onarımı mümkün olmayan bir organdır.

Beyin gelişiminin tamamlanmaması, çocukların ileri ki dönemlerde karşılaşılan sorunların da artmasına neden olmaktadır.

Duygusal açıdan yoksunluk yaşayan çocukların beyin yapıları yeteri kadar gelişim gösterememektedir. Beynin yeteri kadar büyüyememesi durumlarında daha küçük beyin yapısına sahip çocukların; şiddet suçlarına karışma, uyuşturucuya bağımlı olma, işsiz kalma ihtimalleri de daha yüksektir.

Annenin ihmali ve sevgisizlik çoğaldıkça çocukta kalan izler de o kadar belirgin olur. Özellikle bebeklik döneminde anne ve babayla bağ kuramayan çocuklar, başkalarıyla da anlamlı ilişkiler kurarken zorlanırlar. İlgisizlik kavramsal beyinleri henüz gelişmekte olan çocuklar, kendi davranışlarına benzer davranışları sergiler.

Ankara özel okulları içerisinde en başarılı özel okullar arasında yer alan Bilişim Koleji Rehberlik Servisi, çocuklarda ihmal ya da istismarın beyin gelişimleri üzerinde uzun süreli etkiler oluşturabileceğini açıkladı.

sevgisizlik

Bebeklik döneminde annesinin yoğun sevgi ve şefkatiyle birlikte yaşar çocuklar daha zeki olmakla birlikte , ilgiyle birlikte yaşarsanız öğrencilerin de de daha yüksek düzeyde.

Ankara özel okullar arasında üst sıralarda yer alan Bilişim Kolejinde yetkililer, öğrencilerin gelişmekte oldukları aile ve babaların çocuklarına yeteri kadar ilgi ve sevgi göstermesi belirtti.

Download WordPress Themes Free
Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy paid course free download
download lenevo firmware
Download WordPress Themes Free
  • Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

    Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2017 ve 2018 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.

  • error: Web Sitemiz Korumalıdır!!!
    Attend Our Admissions Open House on November 11
    LEARN MORE
    close-image