kolej iş başvurusu, LGSde en başarılı okul, Ankara’da özel okullar, en iyi kolejler, en başarılı özel okullar, ders, sınıf yönetimi,işe alım süreci

İşe Alım

Kolej iş başvurusu

Bir okulun öğrencilerine yapabileceği en iyi şey, her öğrencinin harika bir öğretmene sahip olmasını sağlamaktır. Bir okulu da en iyi kolejler listesinde yükseltecek olan öğretmenlerinin özverili çalışmalardır. Bilişim Koleji olarak bu görüşle ilerlerken, alanında deneyimli, yeni fikirlere açık ve değişimin bir parçası olmaya istekli öğretmenlerle çalıştığımız için çok mutluyuz. Peki en başarılı özel okullar arasında olan Bilişim Kolejinde; öğretmen alım süreci nasıl işlemekte, kolej iş başvurusu nasıl yapılmakta ve öğretmen alımlarında nelere dikkat etmekteyiz?

Öğretmen alımları Bilişim Eğitim Kurumlarında titizlikle takibi tutulan ve uzun soluklu devam eden bir süreçten oluşmaktadır. Ankara’da özel okullar arasında da en başarılı özel okullar listesinde işte bu incelikli süreç ile yükselmekteyiz.

Kolej iş başvurusu süreci

Bilişim Eğitim Kurumları açısından işe alım süreci, titizlikle takibi yapılan uzun soluklu bir dönemi kapsamaktadır. Öğretmenlerimiz bizlerle web sitemiz üzerinden her zaman iletişime geçebilmekte ve özgeçmişlerini bize ulaştırabilmekteler. Ankara’da özel okullar arasında öğretmen adaylarının bizlere ulaşarak kolej iş başvurusu yapmaları, çok kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Bilişim Kolejine gelen özgeçmişler ise aday havuzlarında birikmektedir.

En iyi kolejler arasında olan Bilişim Eğitim Kurumları’nda genel olarak öğretmenlerle çalışma dönemlerimiz uzun olmaktadır. Kolejlerimizde eğitim veren öğretmenlerimizin hepsi alanlarında uzman ve deneyimlidirler. LGSde en başarılı okul olmamız da öğrencilerimizin çalışmalarının yanında, öğretmenlerimizin özverileri ile gerçekleşen bir başarı sürecidir. Bu nedenle bir öğretmen ihtiyacı halinde ilk baktığımız da havuz içerisindeki adayların deneyimleri olmaktadır. Daha sonra belirli kriterler çerçevesinde aday özgeçmişleri incelenmektedir.

Kolej iş başvurusu ile aday havuzunda bulunan özgeçmişlerin incelenmesinden sonra uygun adaylar görüşmeye çağrılır. Görüşme süreci genellikle sözlü mülakat şeklinde ilerler. Görüşmelerimiz esnasında öğretmen adaylarını tanımaya yönelik sorular sormaktayız. Öğretmenlerin eğitim politikalarımıza uyuyor olması önemlidir. Referans birinci dereceden önemli olmakla birlikte bizim için asıl önemli olan öğretmenin iyi bir rol model olacak olmasıdır. Tüm bunların güzel bir şekilde sonuçlanması işe alım süreci açısından olumlu bir gelişimi kapsamaktadır.

Bilişim Eğitim Kurumları’nda Öğretmeni Tanıma Süreci

Tüm bunlara yönelik olarak, mülakatlarımızda öğretmen adaylarımıza farklı alanlarda sorular yöneltiriz. Bunlar; değerlendirme, sınıf yönetimi, öğretim etkinliği, öğretmen ve öğrenci ilişkisi gibi konuları içermektedir.

Görüşme eğer olumlu geçmiş ise öğretmen adaylarımızdan örnek ders anlatımı isteriz. Ders anlatımında dikkat ettiğimiz en önemli noktalar öğretmenin öğrencilerimizle kurduğu iletişim ve ders anlatım şeklidir. Değişikliklere açık ve yenilikçi bir eğitim kurumu olarak öğretmenlerimizin de aynı şekilde olmaların beklemekteyiz. Bu nedenle ders esnasında öğrencilere yaklaşımı farklı olan öğretmenlerle çalışmayı tercih etmekteyiz. Eğer ders anlatımı da olumlu geçmiş ise en başarılı okullar içerisinde olan kolejimizle sözleşme aşamasına geçilir. Takibini tuttuğumuz uzun soluklu işe alım sürecimizle Ankara’da özel okullar içerisinde farkımızı ortaya koymaktayız.

Süreç boyunca öğretmen adaylarının aldıkları eğitimler, katıldıkları programlar, varsa eğer teknolojik çalışmaları dikkatle incelenir. LGSde en başarılı okul olan ve birçok başarıya imza atan kolejimizde, geleceğin nesillerini oluşturacak olan öğretmenlerimizin her alanda kendilerini geliştiriyor ve yeniliyor olmalarını beklemekteyiz. Öğrenmeye yönelik olan bu eğilimlerinin, öğretmenlerimizde hayatları boyunca sürüyor olmasını bekleriz. Öğretmenlerimizle işbirliği içerisinde olarak kurum içi eğitimlerimizle ve çalıştaylarla kendilerini sürekli olarak güncel tutmalarını desteklemekteyiz.

En iyi kolejler arasında yer almamızın ve başarılarımızı her daim arttırıyor LGSde en başarılı okul olmamızın en önemli sebeplerinden birisi de öğretmenlerimizle çalışmaya karar verirken geçirdiğimiz bu süreçtir.

Yorum Yap

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X