En iyi okullar arasında yer alan Bilişim Kolejinde yazılı sonuçları Evde Eğitim açıklanmaktadır.

SAYIN  VELİMİZ ;

En iyi okullar arasında yer alan Bilişim Eğitim Kurumları olarak, eğitim-öğretim döneminde 4 Periyot eğitim sisteminin 1. Periyodunda yer alan 1. yazılılar; takvimde belirtilen tarihlerde yapılmaktadır. Öğrencilerimizin yazılı sonuçları ve yazılı kitapçıkları Evde Eğitim sistemine, sınav sonrasında yüklenmektedir. Bilişim Koleji, not sistemi dahilinde öğrencilerimizin aldıkları notlar, harf notu üzerinden belirlenmektedir.

Özel okullar içinde en üst sırada olan Bilişim Koleji olarak kara kalem atölyesi gibi atölyelerle öğrencilerin el yeteneği ve yaratıcılıkları gelişiyor.

Öğrencilerimizin yazılı sonuçları Harf Notu olarak şu şekilde oluşturulmuştur;

 

100,00 A+ 85,00 B+ 70,00 C+ 55,00 D+
95,00 A 80,00 B 65,00 C 50,00 D
90,00 A- 75,00 B- 60,00 C- 0,00-45,00 D-

[fusion_text]

Bilişim Koleji Yazılı Uygulaması

Sayın velimiz; okul hayatında yazılılar ve sonuçları öğrenciler üzerinde büyük bir öneme sahiptir. Aldıkları sonuçların onların beklentisinin altında olması moral bozukluğu yaşamalarına ve derse karşı isteksiz olmalarına yol açabilmektedir. Böyle bir durumun öğrencilerimiz üzerinde olumsuz bir etki oluşturmaması, akademik başarılarının desteklenmesi ve kendilerine olan güvenlerini artırmaya yönelik Bilişim Eğitim Kurumları olarak “Yazılı Merdiveni Uygulaması” planlanmıştır. Bu uygulamayla öğrencilerimizin akademik başarısını destekleyerek, kendilerine olan güvenlerinin artmasını sağlıyoruz. En iyi okullar arasında bu sistemi ilk kullanan kurum olan Ankaranın en başarılı özel okulu Bilişim Koleji öğretmenlerimiz tarafından öğrencilere ekstra ödev olarak;

  • Soru Çözüm Görevi
  • Proje Görevi
  • Sosyal Sorumluluk Görevi
  • Kitap Okuma Görevi
  • Video Görevi , Sunum Görevi , Robotik – Kodlama Görevi
yazılı merdiven uygulaması

gibi görevler verilecektir. Öğretmenler tarafından EDOP Akademi Ödev Modülü’nde verilecek bu görevlerin öğrencilerimiz tarafından tamamlanması ve öğretmenlerimizin EDOP Akademi Ödev Modülü’nden onaylaması sonucunda yazılılardan aldıkları puanlar, not sistemi dahilinde, 2 kademe yükselecektir. Örneğin harf sistemi içerisinde notu “D” olan bir öğrenci, en fazla “C-“ye kadar yükselebilecektir. Yazılı Merdiveni Uygulaması’ndan isteyen bütün öğrencilerimiz yararlanabilecektir. Bu uygulamayı yapmayan ya da talep etmeyen hiçbir öğrencinin yazılı notunda herhangi bir yükseltme kesinlikle yapılmayacaktır. Bu nedenle öğrencilerin Merdiven Uygulamasını kullanması ve yazılı noktalarını yükseltmesini önermekteyiz.

Bilişim ailesi olarak,

Öğrencilerimizin hayatta ne istediğini bilen, zorluklar karşısında yenilgiyi kabul etmeyen bireyler olmaları için yenilikleri sizlerle birlikte hayata geçirmek bizi her geçen gün daha da kuvvetlendirmektedir. Hafta sonu, o hafta öğrenilen konularla ilgili online sınavların olduğu Evde Eğitim sistemi ile öğrencilerimiz haftanın tekrarı gerçekleştirilmektedir. Böylece bir sonraki hafta öğretmenlerimiz sınav sonuçlarına göre eksik kalan konuları pekiştirme olanağı bulmaktadırlar.

Bilişim Koleji Logo, En Başarılı Okullar, En Kaliteli Kolej, En Yakın Kolej, Bursluluk Sınavları, bilsem sınavları, bursluluk sınav sonuçları, en yakın kolej

Bilişim Eğitim Kurumları olarak en iyi okullar içerisinde kattığımız yeniliklerle eğitimde öncü bir kurum haline gelmekten gurur duyuyoruz.

Katkılarınızdan dolayı teşekkür eder, saygılar sunarız…

BİLİŞİM  KOLEJİ

Yorum Yap

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X