Çankaya Bilişim Koleji

/Çankaya Bilişim Koleji
Çankaya Bilişim Koleji2018-02-16T17:30:59+00:00

Çankaya Bilişim Koleji’ne Hoş Geldiniz.

Bir çocuğun geleceğinin erken yaşantılara göre şekil aldığını bilen her anne babanın ilk durağıdır Bilişim Koleji… Onlar bilirler ki; küçük yaşta birey olduğu hissettirilen ve değer verilen her çocuk zamanı geldiğinde çekinmeden katılabilir hayata… Ankara’da zirveye yerleşmiş butik okul anlayışıyla çocukların kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermez Bilişim Koleji… Limitli kontenjanın getirdiği avantaj,  bir aile ortamı içerisinde bire bir ilgi ve kişiselleştirilmiş eğitim ilkesinin kusursuz uygulanmasını sağlar. Öğrenciyi temel alan eğitim anlayışı, okulumuza bu yıl TEOG’da olduğu gibi, liselere giriş sınavlarında her yıl üst üste Türkiye şampiyonluğu; il, ilçe ve yurt çapında düzenlenen yarışmalarda birincilik ve dereceler getirmektedir.

Şartları ne olursa olsun eğitim ve oyun her çocuğun hakkıdır. Okul öncesi dönemde yapılan eğitim, bireylerin hayata eşit koşullarda başlamasını sağlar. Bilişim Anaokulunda çocukların gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları ve yetenekleri göz önünde tutulur. Sınıflar, okul bahçesi, oyun alanları ve okuldaki tüm yaşam alanları minik yavrularımızın sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bilişim ruhuyla mesleğini sürdüren öğretmenler küçük ruhları anne şefkatiyle sarar.

Çankaya Bilişim Koleji ilkokul kademesinde henüz 1. Sınıfa başlarken gereken özen S&T Testi ile gösterilir. Çocuklarının okula başlamak için gereken okul olgunluğuna erişip erişmediğini test etmek ve sonuçlarını bilmek Bilişim ailesine katılan her yeni veliye güven verir.

Öğretmenlerinin ve tüm personelin sevgisi ve ilgisiyle eğitim yolculuğuna devam eden öğrencilerimiz için erken çocukluk döneminden itibaren Bilişim’e özgür projelerle inşa edilen verimli bir Değerler Eğitimi programı uygulanır. Milli, manevi, toplumsal, insani değerlerini bilen; saygı, dürüstlük, yardımseverlik gibi kavramları özümsemiş bireyler yetişir Bilişim Koleji’nde… Bu kapsamda 1.Sınıflarımızda her Pazartesi ilk 20 dakika Değerli Pazartesiler Uygulamasına ayrılır. Diğer gruplarımızda ise hafta boyunca milli ve manevi değerlerimizden birine ilişkin etkinlikler düzenlenir.

Tam gün eğitim veren okulumuzda, veliler gün sonunda devamsızlık ve günlük ödevlerin gönderildiği ÖDEV SMS sistemi ile bilgilendirilir. Bilişim Koleji kalıcı eğitim-öğretimi gerçekleştirmek amacıyla birçok projeye imza atan yenilikçi bir okuldur. Öğrenciler, destekleyici uygulamalardan Free Evening’te, günlük ödevler ya da kulüp etkinlikleriyle günün son saatini özgürce değerlendirirler. İçerisinde haftanın konularıyla ilgili testler, boşluk doldurmaca, sürükle bırak gibi değişik ölçme değerlerdirme sorularının olduğu uzaktan eğitim sistemimiz EDOP ile eğlenceli bir hafta sonunu geçirirken aynı zamanda öğrendiklerini pekiştirirler. Her Bilişimli öğrenci okumayı öğrendiği 1. Sınıftan itibaren düzenli olarak kitap okuma çalışmaları yapılarak öğrenciler teşvik edilir.

Nişan&Rozet uygulaması ile öğrenciler okulda yaptıkları olumlu davranışlardan nişan kazanır ve bu nişanlarını belli sayılara ulaştırarak Rozet alırlar. Rozetlere göre yılsonunda Ailece tatile kadar ulaşan ödüllere ulaşırlar.

Öğrencilere kendi öğrenme ortamlarını hazırlayıp, onlara etkinlikleri uygulamak için fırsat verdiğimiz  yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli, Bilişim Koleji Tematik Sınıflar Konsepti içinde titizlikle uygulanır. Çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak, zekâ ve oyun stratejilerini geliştirmek amacıyla açılan Zekâ Oyunları sınıfında; satranç, bornimago, jenga, scrubble, rubik küp, sudoku, dehliz, hashi, abolone, mangala gibi oyunlarla öğrencilerin kavrayış becerileri yükselir. Robot teknolojisinin öğretilip öğrencilerin kendi üreticiliklerini bu bilgiye birleştirip harikalar ortaya çıkardıkları Robotik sınıfında geçen her dakika çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkı sağlar. Bilişimli öğrencilerin en büyük ayrıcalıklarından biridir Minik Şefler Sınıfı… Çocuklarımızın yaş ve fiziki özelliklerine göre dizayn edilen Minik Şefler Sınıfı’nda yaptıkları pastalar, börekler onlara adeta bir terapi etkisi yaşatır. Çevresel duyarlılık gerektiren konuları uygulamalı olarak öğrendikleri Ekoloji sınıfında bilimsel çevre projeleri geliştirirler. Çankaya Bilişim Koleji’nde çocukların vazgeçilmezi haline gelen organik bahçede maydanozdan karpuza kadar pek çok doğal gıdanın nasıl yetiştiğini öğrenirler. Kendi yetiştirdikleri meyve ve sebzeleri tüketmeninse bir başkadır keyfi…

Çankaya Bilişim Koleji’nde İngilizce dersleri, başka bir dile ait hiçbir uyarıcının olmadığı İnteraktif İngilizce Sınıfların yabancı öğretmenlerle işlenir. 5. Sınıftan itibaren Almanca ikinci yabancı dil olarak öğretilmeye başlanır. Sınıflarda bilgisayar destekli akıllı tahtalar başta olmak üzere projeksiyonlar ve fonksiyonel yazılımların da kullanıldığı teknolojik donanımla dünya standartlarındaki sınıflarda bilgi verilir. Antibakteriyel, %99’u yeniden değerlendirilebilen ergonomik rengarenk sıra ve masalar estetik bir görüntü oluşturur.

Kendi mutfağımızda hijyenik koşullarda hazırlanan kahvaltı ve yemek menüleri uzman diyetisyenler tarafından, öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanır. Taze, günlük ve organik gıdalarla hazırlanan yemekler şık porselen tabaklarla sunulur öğrencilere…

Öğrencilerimizin her biri başlı başına bir bireydir. Her öğrenci bizim için çok büyük önem ve değer taşır. Yetenekleri de aynı oranda değerlilik ve farklılık gösteren öğrencilerimizi, ilgi ve eğilimleri doğrultusunda rehberlik birimi kulüplereyönlendirir. En az bir enstrüman çalmasını beklediğimiz öğrencilerimiz Müzik derslerini piyano ve elektronik müzik tahtası eşliğinde işler. Piyano, keman, yan flüt, gitar  gibi müzik kulüplerimiz hedeflenen başarıya ulaşmamızı sağlar. Sanat, spor, bilimsel ve hobi kulüpleri çocuklarımızın geleceği ile ilgili bize ipuçları verir.

Bilişim Koleji Rehberlik Birimi; öğrencilerin kendi davranışlarını ve duygularını sorgulayarak gelişimlerinin desteklendiği, yetenek ve değerlerinin farkına varmalarına yardımcı olan uzman kadrosuyla öğrencilerin bireysel ve sosyal gelişimini en üst düzeyde destekler.

Bilişim Koleji akademik kadrosunu profesyonel, yenilikçi, birikimli, dinamik, öğretmeyi yaşam biçimi olarak seçen öğretmenlerden oluşturur. İlk günden itibaren öğrenciyi aktif olarak eğitim sürecinin içerisine dâhil eden öğretmenlerimiz, Bilişim’in başarılarının en büyük mimarıdır.

İyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir. Bilişim Koleji’nde her öğrenci akademik ve sosyal alanda başarıyı hedefler.Çocuklarımıza hedefe ulaşmada yardımcı olup yönlerini bulmasını sağlayan tek değer; pusulaları, küçük yürekleridir.

Bilişim Koleji… Hedefin Başarı, Pusulan Kalbinse…

Anaokulu

13980 TL
 • 1 Peşin+9 Taksit
 • Sabah Kahvaltısı Dahil
 • Öğle Yemeği Dahil
 • İkindi Kahvaltısı Dahil
 • İndirimli Ücret 12450₺

İlkokul

23950 TL
 • 1 Peşin+9 Taksit
 • Sabah Kahvaltısı Dahil
 • Öğle Yemeği Dahil
 • İkindi Kahvaltısı Hariç
 • İndirimli Ücret 17200₺

Ortaokul

24980 TL
 • 1 Peşin+9 Taksit
 • Sabah Kahvaltısı Hariç
 • Öğle Yemeği Dahil
 • İkindi Kahvaltısı Hariç
 • İndirimli Ücret 17550₺

Eğitim ve öğretim desteği ile ilgili başvurular ağustos ayında MEB’in açıklayacağı genelgeye göre yapılmaktadır.

Sayın Velimiz;
Bilişim Eğitim Kurumları olarak eğitim sektöründe 22, özel okul sektöründe de 10 yıllık deneyim, başarı ve vizyon ile öğrencilerimizi akademik, bilimsel ve sosyokültürel eğitimle donatarak başarılı bir geleceğe hazırlamayı amaçlıyoruz.

2006 yılında Pursaklar’da 180 öğrenci ile baslayan eğitim yolculuğumuza anasınıfı, ilkokul ve ortaokul seviyesinde 2011 yılında Çankaya, 2017 yılında Hüseyingazi’yi açarak emin adımlarla ilerledik. 2012 yılında lise düzeyinde açtığımız Yenimahalle’nin ardından 2017 yılında Etlik Bilişim Anadolu Lisesi’ni açtık. Yine 2017 yılında Franchise verdigimiz Etimesgut Bilişim Anadolu Lisesi ile toplamda 6 okulumuz ve 2500’e yakın öğrencimizle birlikte eğitim yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

2018 ilkbaharında temel atıp hızlı bir şekilde inşaatını tamamlayarak eğitime başlayacağımız ve International Bacaloria (IB Programı) uygulayacağımız Pursaklar Bilişim Koleji (Anaokulu-İlkokul-Ortaokul ve Anadolu/Fen Lisesi) yatırımımızla da uluslararası lise hedefimizi de gerçekleştirmiş olacağız.

Eğitim yolculuğuna çıktığı günden bu yana merkezi sınavlarda da üstün başarılara imza atarak Türkiye birincileri yetiştiren Kurumumuz, yeni dönemde kariyer odaklı ve yenilikçi eğitim anlayışıyla projelerinde ve çalışmalarında kaliteyi ön planda tutarak farklı ve yeni bir eğitim anlayışı modeline geçecektir. Bu yeni eğitim anlayışımız kapsamında yapılacaklar şunlardır:

1- Uluslararası Cambridge Okulu olmak için gerekli başvurular yapıldı ve “Aday Okul” statüsü alınarak Cambridge yeterlilikleri için çalışmalar sürdürülüyor.
2- İngilizce ders saatleri yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte konuşma ağırlıklı olarak 16 saate kadar artırılacaktır.
3- Yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte İngilizce öğretmenlerinin öğrencilerle iletişimi sadece “İngilizce” dilinde olacaktır. Uluslararası aday okul zorunluluğu gereği ingilizce konuşma ortamı oluşturulacaktır.
4- İngilizce öğretmenlerinin yeterliliği için eylül ayına kadar yoğun bir şekilde İngilizce öğretmeni akreditasyon programı uygulanacaktır. Öğretmenler yeni sisteme tam uyumlu hale getirilecektir.
5- Devlet okullarında ve özel okullarda uygulanan klasik müfredat yerine Uluslararası geçerliliğe sahip ve Millî Eğitim Bakanlığı onaylı yeni bir müfredat uygulanacaktır.
6- Yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte 4 periyot uygulamasına geçilecektir. Devlet okulları açılmadan 2 hafta önce derslere başlanacak, 9 haftalık 4 periyot uygulanacak, kasım ve nisan aylarında birer hafta tatil uygulanacaktır. Bu nedenle tatil ve yıllık izin planınızı yeni akademik programa göre belirlemeniz daha verimli olacaktır.
7- Yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte iOS ve Android uygulamaları ile akademik takip, sınavlar, ödevler, etütler, devamsızlıklar, EDOP ve EDİL gibi uygulamalar uluslararası standartlara kavuşacak, 7 gün 24 saat öğrenci takibi ve gelişimi sağlanacaktır.

Yapılacak yeni uygulamalarla öğrencilerimizin anadillerini öğrenmeleri ve çok etkin kullanmaları, bilim dili olan matematiği kavramaları, global iletişim dili olan İngilizceye ileri düzeyde hakim olmalarını, STEM eğitim yaklaşımlarını özümsemeleri ve kodlama ve yazılım dilini kullanarak teknoloji üretmeleri, değerler eğitimi dili ile milli ve manevi değerlerine bağlı, devletini seven, çağdaş bireyler haline gelmeleri hedeflenmektedir.

Bilişim Eğitim Kurumları olarak sizlerden aldığımız güç ve heyecanla çok büyük atılımlar yaparak eğitim ve öğretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Su an devam eden eğitim-öğretim yılının birinci dönemini yeni tamamlamamıza rağmen okullarımıza yönelik yoğun kayıt talebi ile karşı karşıyayız.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı kayıt yenileme dönemimiz başlamış olup “kayıt önceliği” siz değerli velilerimizin bize duyduğu güvenle, okulumuzun öğrencilerine aittir. Kontenjanlarımızın doluluk oranı nedeniyle, bu yıl kayıt yenileme tarihleri geçtiğimiz yıllara göre daha çok önem taşımaktadır. Dışarıdan kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizin kayıtları da bu süreçte devam edeceğinden mağduriyet yaşamamanız adına kayıt yenileme durumunuzu okul yönetimimizle paylaşmanız gerekmektedir.

Yönetim kurulumuzun yapmış olduğu değerlendirme neticesinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nı daha iyi planlayabilmek, verimliliğimizi ve başarı seviyemizi koruyabilmek için kontenjanımızın da sınırlı olması nedeniyle kendi öğrencilerimize yönelik yeni dönem kayıtlarının mart ayı sonuna kadar tamamlanmasını hedeflemekteyiz.

Bu nedenle siz sayın velilerimizin 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı kayıtlarınızı mart sonuna kadar bitirmenizi önemle rica ediyoruz. Bu tarihten sonra yapılacak kayıt yenileme başvurularında kontenjanların dolması nedeniyle müracaatlarınızın kabul edilmemesi halinde kurumumuzu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Kurumumuza ve eğitim anlayışımıza duyduğunuz güven için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla

Bilisim Koleji Eğitim Kurumları
Yönetim Kurulu

Periyotlar Baslangıç Tarihi Bitis Tarihi Tatil Dönemi
1.Periyot 5 Eylül 2018 9 Kasım 2018 12 Kasım – 16 Kasım Arası (Güz Tatili)
2.Periyot 19 Kasım 2018 18 Ocak 2019 21 Ocak – 1 Subat Arası (Yarıyıl Tatili)
3.Periyot 4 Subat 2019 5 Nisan 2019 8 Nisan – 12 Nisan Arası (Bahar Tatili)
4.Periyot 15 Nisan 2019 21 Haziran 2019 Yaz Tatili Dönemi

Kurumsal İşbirliklerimiz

Bilişim Koleji olarak bazı kurumlarla kuruma özel indirim oranları ile özel anlaşmalar yapılmış olup, bazı kurumlara da anlaşma haricinde özel indirimler uygulanmaktadır.

Bilişim Ailesi ile tanışmak,

Ayrıcalıklı eğitimimizden haberdar olmak için lütfen formu doldurunuz

Bilişim Koleji EDOP Girişi

EDOP Giriş