ankaradaki en iyi kolejler, Ankarada bulunan kolejler, Ankaradaki anaokulları ve kreşler, ankara da kolejler, ankaranın en iyi koleji

Çocukları için her şeyin en iyisini ve güzelini isteyen ebeveynler bazen bu durumu biraz yanlış anlayabilmektedir. Daha önce belirttiğimiz helikopter ebeveyn modelinde de olduğu gibi aileler çocukları üzerinde fazla kontrolcü olduklarında, bu durum ileride bazı problemleri de beraberinde getirmektedir. Ankaradaki en iyi kolejler arasında bulunan Bilişim Koleji eğitim koçları helikopter ebeveynlerden sonra çim biçme makinesi ebeveynler ve özellikleri hakkında bir incelemede bulundular.

Çim Biçici Ebeveynler Ve Çocuk

Çim Biçme Makinesi Ebeveyn Modeli Nedir?

Helikopter ebeveyn modelinde  anne ve babalar takıntılı boyutlarda çocuklarının etrafında dolaşır ve her hareketlerini izleyerek kontrol altında tutmaya çalışır. Çocuklarını üzecek ya da hayal kırıklığına uğratacak herhangi yanlış bir durumla karşı karşıya kalacakları zaman müdahale ederler. Ancak çim biçme makinesi ebeveynler için durum biraz daha farklıdır. Bu tarz anne ve babalar çocukları için bir engel oluşturabilecek her şeyi ortadan kaldırarak, hayatlarının sorunsuz gitmesi için çaba gösterirler.

Çocuğunun zarar görmesinden korkarak korumacı bir şekilde hareket etmek bir ebeveyn iç güdüsü olarak normal bir davranıştır. Ankarada bulunan kolejler arasında en iyi kolejler içerisinde yer alan Bilişim Koleji eğitim koçları, bu durumun çocuğun gelişimini engelleyici yönde etki etmeye başladığında ileri ki dönemler açısından çok daha büyük problemlere neden olabileceği konusunda ebeveynlere uyarılarda bulunmakta.

ankaradaki en iyi kolejler, Ankarada bulunan kolejler, Ankaradaki anaokulları ve kreşler, ankara da kolejler, ankaranın en iyi koleji

Çim Biçme Makinesi Ebeveynlerin Çocuklarına Yaptıkları Zararlar

Çim biçme makinesi ebeveynler çocuklarının karşılaştıkları problemleri çözüme ulaştırma konusunda çok hızlı hareket ederler. Hatta çoğu zaman çocuklar, bir sorunla karşılaştıklarını fark etmezler bile. Hiçbir sorunla karşı karşıya kalmayan çocuk, ileride karşılaştığı sorunları çözmede zorluk çeker. Ebeveynler çocuğunun okuldaki başarısızlık veya hata yapma hakkını elinden alarak, gerçek dünyanın yerine çocuğun kendi dünyasında sınırlı kalmasına neden olurlar. Bu tarz ebeveyne sahip olan çocukların olumsuz durumlarla karşılaştıklarında çözüm geliştiremedikleri ve kaygı seviyelerinin yükseldiği gözlemlenmektedir.
Okul çağında çocuğunun ödevlerini onun yerine not eden anne ya da ödevlerini çocuğu yerine yapan anne ve babalar, çocuklarının zorlanmadan bu süreci atlatmalarını amaçlarlar. Ancak çocuğun sorumluluk bilincinin gelişmesini engelleyen bu gibi durumlar, daha sonraki süreç için zararlı sonuçlara neden olabilir. Çim biçici ebeveynler çocuğunun arkadaş çevresinde yaşadığı problemlere de bire bir müdahil olurlar. Bu da çocuğun sağlıklı iletişim kurabilmesi için geliştirmesi gereken becerilerin gelişimini engeller. Çocuğun sosyal ilişkilerde kötü olmasına ve içine kapanık, asosyal bir birey olarak yetişmesinde etkili olur.
ankaradaki en iyi kolejler, Ankarada bulunan kolejler, Ankaradaki anaokulları ve kreşler, ankara da kolejler, ankaranın en iyi koleji

Ankaradaki en iyi kolejler arasında bulunan Bilişim Koleji yetkilileri, çocukların sağlıklı bir gelişim süreci geçirebilmeleri açısından yanlış yaparak öğrenmenin önemine dikkat çekmekte.

Çim biçici ebeveynlere sahip olan çocukların yaşadığı problemlerden birisi de kendilerine olan öz güven eksiklikleridir. Onların yerine problemlerini her zaman çözen ya da sorunları ortadan kaldıran aileleri olduğu için kendilerini güçsüz ve dünyayla baş edemeyecek kadar hassas hissederler. Çocukların kendilerine olan güvenlerini elde edebilmeleri için hata yapmaları, yanlış yollara sapmaları ve problemlerle karşılaşmaları önemlidir. Ancak yaşadıkları bu gibi sorunların üstesinden gelerek, öz güvenlerini geliştirebilirler.

Kişisel ve sosyal gelişimin bir parçası olan çocukluk döneminde ailenin fazla koruyucu yapısı, çocukların psikolojik açıdan da güçsüz bireyler olmasına neden olur. Çim biçici aileler çocuklarının olumsuz duygular yaşamalarını engellemeye çalışarak, onların kızmak ya da üzülmek gibi normal duygu durumlarını öğrenmelerini engellerler. Olumsuz duyguları tanımayan çocuklar, bu durumlarla karşılaştıklarında başa çıkamazlar ve psikolojik açıdan çok daha çabuk yıpranırlar. Çocukların karşılaştıkları sorunlarla yüzleşebilmeleri ve bunlara çözüm geliştirebilmeleri, onların çok daha mutlu bir hayat yaşamalarına yardımcı olur.

Erken yaştan itibaren çocuğun aile eğitiminin yanında okul eğitimi de büyük önem taşır. Öğrenci merkezli eğitim anlayışına sahip olan Bilişim Koleji, Ankaradaki anaokulları ve kreşler arasında ön plana çıkmaktadır. Öğrencilerimize yanlış yapma hakkı tanıyarak, kendi çözümlerini bulmalarına yardımcı olmaktayız. Bu sayede problemler karşısında çözüm üretebilme becerilerini geliştiren öğrencilerimiz çok daha güçlü bireyler olarak  yetişirler.

Yorum Yap

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X