Ankara kolej, en iyi özel okullar, Ankaradaki anaokulları, Özel okullar başarı sıralaması, Ankaranın en iyi özel okulları

Çocuğunuza Matematiği Sevdirmenin Yolları

Birçok öğrencinin korkulu rüyası olan matematiği öğrenmek, aslında hayatın bir parçasıdır. Öğrencilerin sıkça telaffuz ettiği ve işlerine yaramayacağını düşündükleri bilgiler, günlük hayatın birer parçası konumundadır. Mimari yapılardan, hukuk ve psikoloji alanına kadar her şey matematikle ilişkilidir. Ankara kolej eğitiminde Ankaranın en iyi özel okulları arasında yer alan Bilişim Koleji olarak, çocuğunuzun matematik bilgisini arttırmanızı sağlayacak yolları sizinle paylaşmaktayız.

Ankara kolej, en iyi özel okullar, Ankaradaki anaokulları, Özel okullar başarı sıralaması, Ankaranın en iyi özel okulları

 

Matematik denildiğinde aklımıza ilk gelen şey sayılardır. Okul dönemi içerisinde çocuğunuzun farklı bilgiler arasında bağlantılar oluşturabilmesi, kavramsal ve de soyut düşünme yeteneğini geliştirebilmesi, sebep-sonuç ilişkilerini zorlanmadan kavrayabilmesi matematik dersinde olan başarısıyla paralellik gösterir.

Hayatın her alanında yer alan matematikte çocuğunuzun daha başarılı olması için onu bir ders olarak görmemesi gerekir. Özel okullar başarı sıralaması içerisinde üst sıralarda yer alan Bilişim Kolejinde öğrencilerin matematik dersini severek öğrenmeleri için çeşitli çalışmalar yürütülür.

Küçük yaştaki çocuklarımıza uygulamaya koyduğumuz eğlendirici matematik programlarıyla Ankaradaki anaokulları arasında ön plana çıkmaktayız. Yürüttüğümüz projelerle, öğrencilerimize matematiğin zevkli yanlarını göstererek, bir ders olmaktan ziyade matematiğin ilginç dünyasını keşfetmelerini sağlamaktayız.

Çocukların sıkılarak matematiği öğrenmeye çalışmaları onların daha çok soğumalarına ve isteklerini kaybetmelerine neden olur. Onların eğlenceli zaman geçirmelerini desteklerken, matematiği sevdirecek çalışmalarla bu alana olan ilgilerinin artırılması izlenmesi gereken asıl yoldur. Bununla birlikte okul öncesinde ve okula başladıktan sonra çocuğunuza olan yaklaşımlarınızı gözden geçirerek, matematiği onlara daha çok sevdirebilmeniz mümkündür.

Matematik Eğitimine Erken Yaşta Başlayın!

Matematikle erken yaşta tanışmak ve öğrenmeye başlamak, hayatın geri kalan kısmında çocuğunuzun matematikte sağlam bir temele sahip olmasını sağlar. Okul öncesinde çocuğunuzla birlikte sayı sayabilir, basit çıkarma ve toplama işlemleri yaparak çocuğunuza matematiksel kavramları tanıtmaya başlayabilirsiniz. Yemek masanıza koyduğunuz kaşık ve çatalları veya yoldan geçen arabaları sayarak, çocuğunuzla eğlenceli vakit geçirirken hem de matematiğin günlük kullanımına dair örnekler verebilirsiniz. Sahip olacağınız renkli bantlarla çeşitli yerlerin ölçülerini alabilir, cetvel yerine şeker gibi çocuğunuzun seveceği yiyeceklerle de alan ölçümü gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara kolej, en iyi özel okullar, Ankaradaki anaokulları, Özel okullar başarı sıralaması, Ankaranın en iyi özel okulları

Matematiği Onun Gözünde Büyütmeyin

Çoğu kişi için matematik anlaşılması karmaşık olan kurallar bütünü olarak görülebilir. Anne ya da babanın matematik dersinde zorlanmış olması çocuğa da yaklaşımı etkiler. Çocuğunuza matematiği sevdirirken, günlük yaşantınızla ilişkilendirerek anlatmanız ve çok zor bir dersmiş gibi bahsetmememiz önemlidir. Çocuğunuzun yanında matematiğin zorluğundan bahsetmeniz, onun şevkini kırmakla birlikte bu derse olan ilgisini de azaltır.

Oyunlaştırma Yöntemini Kullanın

Çocuğunuz çoğu zaman sizinle ortak bir şeyler yapmak, hatta oyun oynamak isteyebilir. Bu gibi durumlarda matematiksel oyunlar oynayarak hem zeka gelişimine katkı sağlayabilir, hem de ailecek güzel vakit geçirmenin tadını çıkarabilirsiniz. Yapboz ya da origami gibi çeşitli oyunlarla, çocuğunuzun ufkunu genişletebilirsiniz.

Aynı şekilde çocuğunuzun sevdiği aktivitelerin içerisine de matematiği yerleştirebilirsiniz. Yemek yapmayı seven çocuğunuz için kullandığınız malzemelerin miktarını basit problemler şeklinde çocuğunuza sorabilir, bu sadece zihinsel gelişimine destek verebilirsiniz.

Ankara kolej, en iyi özel okullar, Ankaradaki anaokulları, Özel okullar başarı sıralaması, Ankaranın en iyi özel okulları

Günlük Hayatla Pekiştirin

Kullanılmayan tüm bilgilerin unutulduğu gibi çocuğunuzun matematiği anlayabilmesi için de  günlük hayatında kullanabiliyor olması gerekir. Matematiği normal yaşantısı içerisinde kullanması, çocuğunuzun matematiği bir amaç olarak görmesini sağlar. Bu şekilde onu matematiği kullanmaya teşvik edebilirsiniz. Para kullanmayı öğretme ya da sıcaklığı kontrol etme gibi çocuğunuzun anlayabileceği çalışmalarla, matematiği daha zevkli bir hale getirebilirsiniz.

Hikayelerden Yararlanın

Çocuğunuza gelişiminde gece uyumadan önce kitap okumanın büyük faydası vardır. Bununla birlikte okuduğunuz kitapların matematik konulu olmasına da dikkat edebilirsiniz. Çocuğunuza farkında olmadan matematiksel işlemler yaptıran bu hikaye kitapları, onların sayısal yönünün de gelişmesinde yardımcı olur.

Özel okullar başarı sıralaması içerisinde en iyi özel okullar arasında olan Bilişim Koleji, eğitim koçlarıyla öğrencilerinin gelişimini takip altında tutar. Sürekli olarak velilerimizle iletişim halinde olan eğitim koçları, öğrenilen bilgilerin sadece okulla sınırlı kalmaması için çalışmalar yürütür. Matematik eğitimi konusunda çocuğunuzun daha fazla gelişmesini sağlayacak farklı fikirler ve öneriler için Ankara kolej listesinde yer alan Bilişim Koleji yetkililerinden yardım alabilirsiniz.

Yorum Yap

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X