Bilişim Koleji|Hüseyingazi Bilişim Anadolu ve Fen Lisesi - Bilişim Koleji

Hüseyingazi Bilişim Anadolu ve Fen Lisesi

Hüseyingazi Bilişim Anadolu ve Fen Lisesi’ne Hoş Geldiniz…

Bilişim Anadolu ve Fen Lisemiz, 2018-2019 eğitim-öğretim yılından itibaren Hüseyingazi’de eğitimdeki yerini aldı. Yeni kampüsüyle, temiz, ferah, büyük sınıflarıyla, dinamik ve güçlü bir öğretmen kadrosuyla eğitime başlayan okulumuzda öğrenci merkezli eğitim anlayışı ile hareket edilmektedir. Köklü bir eğitim temeline sahip Bilişim Kolejinde, anasınıfından lise son sınıfa kadar eğitim devam ettiğinden kolej lise konsepti çok tercih edilmektedir.

Kolej liseler içerisinde başarılarımızla Ankaranın en iyi özel liseleri arasında bulunmaktayız. Başarımızın her daim yükselerek devam etmesi amacıyla, öğrencilerimizin akademik ve kültürel anlamda gelişimlerini destekleyici çalışmalar gerçekleştirmekteyiz.

Bu doğrultuda hedeflerimiz;

Gerek Fen Lisemize, gerekse Anadolu Lisemize öğrencilerimiz LGS puanlarına bakılarak seçilerek alınmaktadır.

Okulumuzda öğrencilerimizden beklediğimiz hedefler doğrultusunda;

Cambridge Eğitim müfredatı uygulanan okulumuzda İkinci Yabancı Dil olarak Almanca okutulmaktadır. Dil dersleri yabancı ve uzman öğretmenler eşliğinde yapılmaktadır ve kolej lise dil eğitimi esnasında Türkçe konuşmak yasaktır. Belirli periyotlarla öğrencilerimize yönelik Dil Kampları düzenlemekteyiz. Verdiğimiz dil eğitimiyle Ankaranın en iyi özel liseleri içerisinde bulunmaktayız.

Hafta sonları öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sporsal alanda gelişimlerini sağlamak amacıyla kulüp çalışmaları yapmaktayız. Kulüp çeşitliliğimiz ve yaptığımız çalışmalarla Mamak özel okullar içerisinde en etkin okullardan biri olmaktayız. Bu kulüpler:

Bilişim Eğitim Kurumları olarak, anaokulundan başlayarak lise son sınıfa kadar mevcut müfredatları Okul CMS sistemimiz ile takip ederek öğrencilerimizin kazanımlarını kalıcı bir biçimde öğrenmesini sağlamaktayız.

Okulumuzda MEB yazılıları yanı sıra her grubumuza düzenli olarak Deneme ve Tarama Sınavları uygulayarak, öğrencilerimizin test çözme tekniklerini geliştirmeyi amaçlamaktayız. Sınav sonuçları Rehber Öğretmenlerimiz ve Ölçme-Değerlendirme Uzmanlarımız tarafından hem öğrencilerimizle hem de velilerimizle değerlendirilmektedir.  Kurduğumuz bu sistemle Mamak özel okullar arasında, öğrencilerimizin takiplerini  çok daha etkin bir şekilde yapmaktayız.

Düzenli ve sıkı bir Ödev Takip Sistemiyle hareket eden okulumuzda, velilerimize anında dönüt sağlanmaktadır. Öğrencilerimize her hafta düzenli olarak Ödev Föyleri verilmekte ve kontrolü branş öğretmenlerimiz tarafından sağlanmaktadır.

  • Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

    Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2016 ve 2017 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.

  • error: Web Sitemiz Korumalıdır!!!
    Attend Our Admissions Open House on November 11
    LEARN MORE
    close-image