Okul ve kolej seçimi ya da birinci sınıf kayıtları için okul yorumları büyük önem taşımaktadır ve aynı zamanda en yakın kolej tercih için idealdir.

Her anne baba için çocuğunun iyi bir okulda okuması büyük önem taşır. Bu nedenle de okul seçimi yapmak son derece zor ve sancılı bir süreçtir. Okul veya kolej seçimi yaparken veya birinci sınıf kayıtları sırasında her velinin belirlemesi gereken bazı kıstaslar bulunmaktadır. Bunlardan yola çıkarak ilerlediğinizde çocuğunuz için okul tercihi yapmak çok daha kolay olacaktır.

Okul ve kolej seçimi ya da birinci sınıf kayıtları için okul yorumları büyük önem taşımaktadır ve aynı zamanda en yakın kolej tercih için idealdir.

Okul Seçimi

Çocuğunuzu Tanıyın Ve Önceliklerini Belirleyin

Her çocuk birbirinden farklı özelliklere sahiptir. İçerisinde barındırdığı yetenek ve beceriye odaklanarak bir okul tercihi yapılması, gelecekteki yaşamı için de önem taşır. Bazı çocuklar doğuştan spora ya da sanata yönelik ilgi ve yetenek barındırabilir. Okul tercihi yaparken de çocukların bu ilgilerinden yararlanılabilir.

Çoğu öğrencinin aklındaki ya da hayalindeki meslek sonraları çok değişiklik gösterse de kendi istekleri doğrultusunda bir okula seçilebilir. Bunun dışında çocuğun yabancı dile yatkınlığı da göz önünde bulundurularak, farklı yabancı dil seçeneği sunan okullarla görüşülebilir.

  • Başarı Puanlarına Dikkat Edin

Okulların başarısı kadar öğrencilerin çabaları da önemlidir. Ancak başarı açısından alt sıralarda yer alan bir okulda, çalışma konusunda çocuğunuza düşen pay gittikçe artacaktır. Bu nedenle okul araştırması yaparken bir önceki sene mezunlarını ve sınavlarda başarı oranlarını bilmekte fayda olacaktır. Daha iyi bir sonuç için ise geçmişe dönük başarı sıralamalarına bakabilirsiniz. Sonuçta başarılı olabilmek süreklilik isteyen bir durumdur.

Öğretmeninizle Tanışın

Unutulmaması gereken noktalardan bir tanesi de öğretmenlerin ne kadar ilgili olduğu konusudur. Özellikle birinci sınıf kayıtları için okul bakıyorsanız, çocuğun okulu sevmesi ve derslerinde başarılı olması yoğun olarak öğretmeniyle ilgilidir. Okul ya da kolej seçimi yaparken öğretmenlerle tanışabilir, ders işleyişleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu okul değişikliği yapan ya da okula yeni başlayan çocuklar için rahatlatıcı bir unsur da oluşturur.
Okul ve kolej seçimi ya da birinci sınıf kayıtları için okul yorumları büyük önem taşımaktadır ve aynı zamanda en yakın kolej tercih için idealdir.
  • Okul Yorumları İpucu Verir

Aklınızda az çok bir okul belirmeye başladıysa farklı velilerin de görüşlerine bakmanız işinizi kolaylaştırabilir. Bunun için birçok farklı site size yardımcı olabilir. Ancak okul yorumları açısından unutulmaması gereken nokta her görüşün doğruluk taşımadığıdır. Çok ağır kötüleme içeren ya da fazla övgü belirten yorumlar kasti olarak yapılabilmektedir.

Daha sağlıklı bir sonuç elde edebilmek adına okula çocuğunu yollayan diğer velilerle iletişime geçebilirsiniz. Farklı sosyal medya hesapları ya da grupları üzerinden kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

  • Size En Yakın Kolej, Zamandan Kazandırır

Diyelim ki sınav geçmişi başarılarla, öğretmenleri çok ilgili bir okul buldunuz ancak konum olarak evinize çok uzak. Bu durumda tercih etmeniz gereken iki yol var. Ya çocuğunuz için yeni bir okul arayışına girmeniz gerekmekte ya da okula yakın bir konumdan ev bakmaya başlamalısınız.

Unutulmamalı ki, gün boyu okulda ders dinleyerek, akşam da eve geldiğinde ders çalışarak yorulan öğrencilerin belirli bir dinlenme zamanına ihtiyaçları bulunmaktadır. Çocuğun yolda geçirdiği zaman ne kadar uzun olursa, kendisine ayırabileceği zaman da o kadar az olur. Bu nedenle evinize en yakın kolej ya da okulu tercih etmeniz, çocuğunuzun başarısı konusunda belirleyici olacaktır.

Yorum Yap

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X