Bilişim Koleji|Okul Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler - Bilişim Koleji

Okul Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her anne baba için çocuğunun iyi bir okulda okuması büyük önem taşır. Bu nedenle de okul seçimi yapmak son derece zor ve sancılı bir süreçtir. Okul veya kolej seçimi yaparken her velinin belirlemesi gereken bazı kıstaslar bulunmaktadır. Bunlardan yola çıkarak ilerlediğinizde çocuğunuz için okul tercihi yapmak çok daha kolay olacaktır.

Her çocuk birbirinden farklı özelliklere sahiptir. İçerisinde barındırdığı yetenek ve beceriye odaklanarak bir okul tercihi yapılması, gelecekteki yaşamı için de önem taşır. Bazı çocuklar doğuştan spora ya da sanata yönelik ilgi ve yetenek barındırabilir. Okul tercihi yaparken de çocukların bu ilgilerinden yararlanılabilir.

Çoğu öğrencinin aklındaki ya da hayalindeki meslek sonraları çok değişiklik gösterse de kendi istekleri doğrultusunda bir okula seçilebilir. Bunun dışında çocuğun yabancı dile yatkınlığı da göz önünde bulundurularak, farklı yabancı dil seçeneği sunan okullarla görüşülebilir.

Okulların başarısı kadar öğrencilerin çabaları da önemlidir. Ancak başarı açısından alt sıralarda yer alan bir okulda, çalışma konusunda çocuğunuza düşen pay gittikçe artacaktır. Bu nedenle okul araştırması yaparken bir önceki sene mezunlarını ve sınavlarda başarı oranlarını bilmekte fayda olacaktır. Daha iyi bir sonuç için ise geçmişe dönük başarı sıralamalarına bakabilirsiniz. Sonuçta başarılı olabilmek süreklilik isteyen bir durumdur.

Unutulmaması gereken noktalardan bir tanesi de öğretmenlerin ne

kadar ilgili olduğu konusudur. Özellikle birinci sınıf kayıtları için okul bakıyorsanız, çocuğun okulu sevmesi ve derslerinde başarılı olması yoğun olarak öğretmeniyle ilgilidir.

Okul ya da kolej seçimi yaparken öğretmenlerle tanışabilir, ders işleyişleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu okul değişikliği yapan ya da okula yeni başlayan çocuklar için rahatlatıcı bir unsur da oluşturur.

Aklınızda az çok bir okul belirmeye başladıysa farklı velilerin de görüşlerine bakmanız işinizi kolaylaştırabilir. Bunun için birçok farklı site size yardımcı olabilir. Ancak okul yorumları açısından unutulmaması gereken nokta her görüşün doğruluk taşımadığıdır. Çok ağır kötüleme içeren ya da fazla övgü belirten yorumlar kasti olarak yapılabilmektedir.

Daha sağlıklı bir sonuç elde edebilmek adına okula çocuğunu yollayan diğer velilerle iletişime geçebilirsiniz. Farklı sosyal medya hesapları ya da grupları üzerinden kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

Diyelim ki sınav geçmişi başarılarla, öğretmenleri çok ilgili bir okul buldunuz ancak konum olarak evinize çok uzak. Bu durumda tercih etmeniz gereken iki yol var. Ya çocuğunuz için yeni bir okul arayışına girmeniz gerekmekte ya da okula yakın bir konumdan ev bakmaya başlamalısınız.

Unutulmamalı ki, gün boyu okulda ders dinleyerek, akşam da eve geldiğinde ders çalışarak yorulan öğrencilerin belirli bir dinlenme zamanına ihtiyaçları bulunmaktadır. Çocuğun yolda geçirdiği zaman ne kadar uzun olursa, kendisine ayırabileceği zaman da o kadar az olur. Bu nedenle evinize en yakın kolej ya da okulu tercih etmeniz, çocuğunuzun başarısı konusunda belirleyici olacaktır.

 

 

Download WordPress Themes Free
Download Best WordPress Themes Free Download
Download WordPress Themes
Free Download WordPress Themes
udemy free download
download micromax firmware
Download WordPress Themes
  • Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

    Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2017 ve 2018 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.

  • error: Web Sitemiz Korumalıdır!!!
    Attend Our Admissions Open House on November 11
    LEARN MORE
    close-image