Online Satranç Turnuvası Ankara kayıt, başvuru, tarihi, kuralları ve ödülleri. Satranç, çocukların gelişimleri üzerinde son derece olumlu etkilere sahiptir.

Bir spor dalı olan satranç, çocukların gelişimleri üzerinde son derece olumlu etkilere sahiptir. Uzun seneler boyunca severek oynanan satranç aynı zamanda bir eğitim aracı olarak da önem kazanmaktadır. Öğrencilerin konsantrasyon seviyelerinin yükselmesinde ve okul başarılarının artmasında etkisi olan satrancı Bilişim Koleji olarak, her an ve her yerde öğrencilerimize ulaştırmaya devam etmekteyiz. Evde eğitim sürecinde Satranç Atölyesi ile öğrencilerimizi satrançla buluştururken, düzenlediğimiz Online Satranç Turnuvası ile de gelişen becerilerini değerlendirmelerine olanak tanıyoruz.

Satranç Turnuvası Online

13 Haziran 2020 tarihinde Bilişim Koleji Satranç Turnuvası düzenlenecektir. Turnuva 5+3 tempoda oynanacaktır.

Online Satranç Turnuvası Ankara kapsamında 3 farklı kategoride düzenlenmektedir.

  • İlkokul Öğrencileri
  • Ortaokul Öğrencileri
  • Yetişkinler

Turnuvaya Bilişim Koleji’nin tüm öğrencileri katılabileceği gibi, dışarıdan katılım da serbesttir.

Özel okullar içinde en iyi eğitim veren okul olan Bilişim Koleji satranç kulübü gibi kulüpleriyle öğrencilerin gelişimine katkıda bulunuyor.

Satranç Turnuvası Başvuru Şartları

Satranç Turnuvası Kayıt

Online Satranç Turnuvası kayıt işlemleri online olarak gerçekleştirilmektedir. Platform üzerinden daha önce satranç turnuvası başvuru işlemleri yapılmadıysa ücretsiz olarak kullanıcı adına sahip olunabilir. Kullanıcı adı alındıktan sonra ise Bilişim Koleji Online Satranç Turnuvası’na buradan kayıt gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Karşınıza gelen ekranda yer alan, gerekli alanları doldurduktan sonra aşağıya inerek Kayıt Ol butonuna tıklayınız. Kayıt olduktan sonra e-posta adresinizde size gönderilen linke tıklayarak üyeliğinizi aktif hale getiriniz. Üyeliğinizi aktif hale getirdikten sonra aşağıdaki turnuvalardan size uygun olan turnuvayı seçerek kayıt olunuz. Kayıt işlemi bittikten sonra turnuva günü ve saatini bekleyiniz.

Online Satranç Turnuvası Ankara kapsamında kurumumuz öğrencisi ya da velisi olmayanların kayıt işlemlerinden sonra Instagram hesabımızı takip ediyor olmaları gerekmektedir. Instagram hesabı üzerinden takip etmeyen yarışmacıların sonuçları değerlendirmeye alınmayacaktır.

Özel okullar içinde en iyi eğitim veren okul olan Bilişim Koleji satranç kulübü gibi kulüpleriyle öğrencilerin gelişimine katkıda bulunuyor.

Satranç Turnuvası Hakkında Detaylar

Tarih : 13 Haziran 2020 Saat : 19.00

Son Başvuru Tarihi : 13.06.2020 18:55

Yer : Online Giriş

İlkokul öğrencileri 13 Haziran 2020 tarihinde saat 19:00’da başlayacak olan 9 turluk 5’+3 Blitz turnuvasına kayıt olabilirler.

Ortaokul öğrencileri 13 Haziran 2020 tarihinde saat 19:00’da başlayacak olan 9 turluk 5’+3 Blitz turnuvasına kayıt olabilirler.

Yetişkinler 13 Haziran 2020 tarihinde saat 19:00’da başlayacak olan 9 turluk 5’+3 Blitz turnuvasına kayıt olabilirler.

Sistem : İsviçre Sistemi / 9 Tur

Düşünme Süresi : “5+3” Eklemeli Tempo

Genel Hükümler : TSF satranç yarışmaları talimatlarının, prosedürlerinin, uygulama yönergelerinin ilgili kısımları, FIDE kuralları ve lichess.org topluluk kuralları geçerlidir.

Eşitlik Bozma : Derecelerin eş puanla paylaşılması halinde sistem tarafından belirlenen eşitlik bozma yöntemleri kullanılır.

İtiraz : İtiraz kurulu oluşturulmayacaktır. Sistem ve moderatörlerin kararı nihaidir.

Ödüller : Her kategoride 1. olan yarışmacılara Xiaomi Bluetooth Kulalık hediye edilecektir. Bilişim Eğitim Kurumları, belirlenen hediyelerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

  • Turnuvada, İsviçre eşlendirme sistemi kullanılmaktadır.
  • Katılımcı sayısının az olması durumunda, yeni tur sayısı chess.com tarafından belirlenmektedir.
  • Tüm eşlendirme ve sonuçlar resmi web sitemizden ve sosyal medya hesaplarımız üzerinden duyurulacaktır.
  • Fairplay kapsamında, chess.com topluluk kuralları geçerlidir. Bu kurallar sebebiyle turnuvadan çıkartılan sporcular hak iddia edemezler.
  • Tüm katılımcılar bu yönergeyi okumuş ve uymayı kabul etmiş sayılırlar.
  • Bilişim Koleji, yeterli yarışmacıya erişilemediği durumda turnuvayı iptal etme hakkını saklı tutar.

Yorum Yap

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X