Pursaklar Bilişim Koleji

/Pursaklar Bilişim Koleji
Pursaklar Bilişim Koleji2018-02-16T17:35:58+00:00

Pursaklar Bilişim Koleji’ne Hoş Geldiniz.

Bilişim Koleji eğitiminin temeli, her öğrencinin tek ve özel olduğu düşüncesine dayanmaktadır. Her öğrencinin öğrenme şekli, hızı ve sistemi birbirinden farklıdır. Öğrencilerimizin kalabalıklar içinde kaybolmaması ve onu diğer öğrencilerden farklı kılan özelliklerini keşfedilebilmesi için sınırlı kontenjanla eğitim veriyoruz.Böylece her öğrencimizi yakından tanıma şansını elde edip onlarla birebir ilgilenebiliyoruz.Öğrencilerimize eleştirel düşünmeyi, şeffaf iletişim kurmayı, verimli işbirliği yapmayı ve öğrenci ve dünya vatandaşı olarak anlamlı katkılarda bulunmayı öğrettiğimizde kendimizi bu amacın gerçekleştirilmesinde başarılı kabul ederiz.
Seçkin, örnek gösterilen bir eğitim ve öğretim programı sunmaya ve sürekli geliştirmeye devam edeceğiz.

AİLE SICAKLIĞINDA BİRE BİR EĞİTİM

Okul öncesinde, eğitim programlarımızda, klasik anaokulu eğitim müfredatlarından farklı olarak  uyguladığımız özel eğitim programlarımız sayesinde her öğrencimiz yaşıtlarından bir adım önde, başkaları ile değil kendi ile yarışabilen, yapabileceğinin en iyisini yapmaya hevesli, ilkokula zorlanmadan başlayan örnek öğrenciler olarak okullarımızdan mezun olurlar. Hedefimiz, çocuklarımızın kendilerini güvenli ve mutlu hissettikleri, öğrenmeye teşvik eden, olumlu uyarıcılarla dolu, merak duygularını ve öğrenme isteklerini artıran eğitim ortamları sağlamaktır.

BİZİM İÇİN HER BİREY ÖZELDİR

İlkokulda öğrencilerimiz objektif düşünmeyi, sorgulamayı, araştırmayı ve eleştirmeyi öğrenir. Öğrendiklerini uygulayarak, bilgilerini günlük yaşantılarına aktaracak deneyimler kazanarak, üretken, bağımsız, yaratıcı ve lider, keşfetme vasıflarına sahip, yetkin, paylaşımcı bireyler olarak yetişmektedir. Bilişim ailesi olarak yetiştirdiğimiz bireylerin kendilerine, ailelerine ve içinde yasadıkları topluma yararlı olacaklarına inanıyor, onların çağın insanî bilincini taşıyacaklarını biliyoruz.

GELECEĞE YÖN VEREN REHBERLİK ANLAYIŞI

Bilişim’de ortaokul eğitimi; başarısı kanıtlanmış, deneyimle ve titizlikle örülmüş özel bir program ile yürütülür. Sistemin özelliği, birkaç öğrenciye TEOG’da Türkiye derecesi yaptırmak veya az sayıda öğrenci ile başarıya ulaşmak değil; tüm öğrencilerin kendi kapasitelerinin en üst seviyesine ulaşmasını sağlamaktır. Öğrencilerimizin başka hiçbir takviye kursuna gereksinim duymadan TEOG hazırlıklarını tamamlamalarını ilke ediniyoruz. Her öğrencimizi ayrı ayrı takip eden “eğitim koçları” öğrencilerimize gereken akademik desteği sağlarken velilerimizi de sürekli bilgilendirerek süreçten haberdar etmektedir.

UZMAN ÖĞRETMEN KADROSU

Hedefleri olan, özgüveni yüksek, çalışma ilkeleri edinen, üniversite sınavlarında çok iyi bir puan alarak kendisine güzel bir gelecek hazırlayacak öğrenciler yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Zorlandığınız derslerden bire bir çalışma imkânı, nitelikli yayınlarla çok sayıda deneme sınavı, meslek ve üniversite seçimi konusunda etkin rehberlik hizmetleri ile geleceğe hazırlıyoruz.

Anaokulu

13600 TL
 • 1 Peşin+9 Taksit
 • Sabah Kahvaltısı Dahil
 • Öğle Yemeği Dahil
 • İkindi Kahvaltısı Dahil
 • İndirimli Ücret 9400₺

İlkokul

19130 TL
 • 1 Peşin+9 Taksit
 • Sabah Kahvaltısı Dahil
 • Öğle Yemeği Dahil
 • İkindi Kahvaltısı Hariç
 • İndirimli Ücret 14780₺

Ortaokul

19980 TL
 • 1 Peşin+9 Taksit
 • Sabah Kahvaltısı Hariç
 • Öğle Yemeği Dahil
 • İkindi Kahvaltısı Hariç
 • İndirimli Ücret 15425₺

Eğitim ve öğretim desteği ile ilgili başvurular ağustos ayında MEB’in açıklayacağı genelgeye göre yapılmaktadır.

Sayın Velimiz;
Bilişim Eğitim Kurumları olarak eğitim sektöründe 22, özel okul sektöründe de 10 yıllık deneyim, başarı ve vizyon ile öğrencilerimizi akademik, bilimsel ve sosyokültürel eğitimle donatarak başarılı bir geleceğe hazırlamayı amaçlıyoruz.

2006 yılında Pursaklar’da 180 öğrenci ile baslayan eğitim yolculuğumuza anasınıfı, ilkokul ve ortaokul seviyesinde 2011 yılında Çankaya, 2017 yılında Hüseyingazi’yi açarak emin adımlarla ilerledik. 2012 yılında lise düzeyinde açtığımız Yenimahalle’nin ardından 2017 yılında Etlik Bilişim Anadolu Lisesi’ni açtık. Yine 2017 yılında Franchise verdigimiz Etimesgut Bilişim Anadolu Lisesi ile toplamda 6 okulumuz ve 2500’e yakın öğrencimizle birlikte eğitim yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

2018 ilkbaharında temel atıp hızlı bir şekilde inşaatını tamamlayarak eğitime başlayacağımız ve International Bacaloria (IB Programı) uygulayacağımız Pursaklar Bilişim Koleji (Anaokulu-İlkokul-Ortaokul ve Anadolu/Fen Lisesi) yatırımımızla da uluslararası lise hedefimizi de gerçekleştirmiş olacağız.

Eğitim yolculuğuna çıktığı günden bu yana merkezi sınavlarda da üstün başarılara imza atarak Türkiye birincileri yetiştiren Kurumumuz, yeni dönemde kariyer odaklı ve yenilikçi eğitim anlayışıyla projelerinde ve çalışmalarında kaliteyi ön planda tutarak farklı ve yeni bir eğitim anlayışı modeline geçecektir. Bu yeni eğitim anlayışımız kapsamında yapılacaklar şunlardır:

1- Uluslararası Cambridge Okulu olmak için gerekli başvurular yapıldı ve “Aday Okul” statüsü alınarak Cambridge yeterlilikleri için çalışmalar sürdürülüyor.
2- İngilizce ders saatleri yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte konuşma ağırlıklı olarak 16 saate kadar artırılacaktır.
3- Yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte İngilizce öğretmenlerinin öğrencilerle iletişimi sadece “İngilizce” dilinde olacaktır. Uluslararası aday okul zorunluluğu gereği ingilizce konuşma ortamı oluşturulacaktır.
4- İngilizce öğretmenlerinin yeterliliği için eylül ayına kadar yoğun bir şekilde İngilizce öğretmeni akreditasyon programı uygulanacaktır. Öğretmenler yeni sisteme tam uyumlu hale getirilecektir.
5- Devlet okullarında ve özel okullarda uygulanan klasik müfredat yerine Uluslararası geçerliliğe sahip ve Millî Eğitim Bakanlığı onaylı yeni bir müfredat uygulanacaktır.
6- Yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte 4 periyot uygulamasına geçilecektir. Devlet okulları açılmadan 2 hafta önce derslere başlanacak, 9 haftalık 4 periyot uygulanacak, kasım ve nisan aylarında birer hafta tatil uygulanacaktır. Bu nedenle tatil ve yıllık izin planınızı yeni akademik programa göre belirlemeniz daha verimli olacaktır.
7- Yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte iOS ve Android uygulamaları ile akademik takip, sınavlar, ödevler, etütler, devamsızlıklar, EDOP ve EDİL gibi uygulamalar uluslararası standartlara kavuşacak, 7 gün 24 saat öğrenci takibi ve gelişimi sağlanacaktır.

Yapılacak yeni uygulamalarla öğrencilerimizin anadillerini öğrenmeleri ve çok etkin kullanmaları, bilim dili olan matematiği kavramaları, global iletişim dili olan İngilizceye ileri düzeyde hakim olmalarını, STEM eğitim yaklaşımlarını özümsemeleri ve kodlama ve yazılım dilini kullanarak teknoloji üretmeleri, değerler eğitimi dili ile milli ve manevi değerlerine bağlı, devletini seven, çağdaş bireyler haline gelmeleri hedeflenmektedir.

Bilişim Eğitim Kurumları olarak sizlerden aldığımız güç ve heyecanla çok büyük atılımlar yaparak eğitim ve öğretim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Su an devam eden eğitim-öğretim yılının birinci dönemini yeni tamamlamamıza rağmen okullarımıza yönelik yoğun kayıt talebi ile karşı karşıyayız.

2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı kayıt yenileme dönemimiz başlamış olup “kayıt önceliği” siz değerli velilerimizin bize duyduğu güvenle, okulumuzun öğrencilerine aittir. Kontenjanlarımızın doluluk oranı nedeniyle, bu yıl kayıt yenileme tarihleri geçtiğimiz yıllara göre daha çok önem taşımaktadır. Dışarıdan kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimizin kayıtları da bu süreçte devam edeceğinden mağduriyet yaşamamanız adına kayıt yenileme durumunuzu okul yönetimimizle paylaşmanız gerekmektedir.

Yönetim kurulumuzun yapmış olduğu değerlendirme neticesinde 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı’nı daha iyi planlayabilmek, verimliliğimizi ve başarı seviyemizi koruyabilmek için kontenjanımızın da sınırlı olması nedeniyle kendi öğrencilerimize yönelik yeni dönem kayıtlarının mart ayı sonuna kadar tamamlanmasını hedeflemekteyiz.

Bu nedenle siz sayın velilerimizin 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı kayıtlarınızı mart sonuna kadar bitirmenizi önemle rica ediyoruz. Bu tarihten sonra yapılacak kayıt yenileme başvurularında kontenjanların dolması nedeniyle müracaatlarınızın kabul edilmemesi halinde kurumumuzu anlayışla karşılayacağınızı umuyoruz.

Kurumumuza ve eğitim anlayışımıza duyduğunuz güven için teşekkür ederiz.
Saygılarımızla

Bilisim Koleji Eğitim Kurumları
Yönetim Kurulu

Periyotlar Baslangıç Tarihi Bitis Tarihi Tatil Dönemi
1.Periyot 5 Eylül 2018 9 Kasım 2018 12 Kasım – 16 Kasım Arası (Güz Tatili)
2.Periyot 19 Kasım 2018 18 Ocak 2019 21 Ocak – 1 Subat Arası (Yarıyıl Tatili)
3.Periyot 4 Subat 2019 5 Nisan 2019 8 Nisan – 12 Nisan Arası (Bahar Tatili)
4.Periyot 15 Nisan 2019 21 Haziran 2019 Yaz Tatili Dönemi

Kurumsal İşbirliklerimiz

Bilişim Koleji olarak bazı kurumlarla kuruma özel indirim oranları ile özel anlaşmalar yapılmış olup, bazı kurumlara da anlaşma haricinde özel indirimler uygulanmaktadır.

Bilişim Ailesi ile tanışmak,

Ayrıcalıklı eğitimimizden haberdar olmak için lütfen formu doldurunuz

Bilişim Koleji EDOP Girişi

EDOP Giriş