Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

Şimdi Kayıt Zamanı

Ankara'nın LGS Başarısı En Yüksek Kolejinde Kayıtlar Başladı

Bursluluk Sınavı

Bilişim Koleji Özel Okul Bursluluk Sınavları 2019 - 2/3 Mart'ta

Hakkımızda

1996 yılında Ankara Kızılay’da İklim Eğitim Anonim Şirketi bünyesinde başlayan eğitim faaliyetlerimiz, geleneksel eğitim ve öğretim anlayışının her zaman ötesine geçerek, yeni nesillerin hayal dünyalarını ve keşfetme duygularını geliştiren, okul yaşantısını ve öğrenmeyi keyifli hale getiren çağdaş eğitim mekanlarıyla ve binlerce mezunuyla "Ankara’nın en kaliteli özel okulu" ödülünü alan kurumlarımız dinamik eğitim anlayışı ile özel okulculuğa yeni bir soluk getiriyor.

Kulüpler

Kulüpler

Derslerin yoğunluğunu hafifletmek için öğrencilerimize sevdikleri aktiviteleri yapma fırsatı sunduğumuz Bilişim Kolejinde amacımız öğrencilerimizin nefes almalarına yardımcı olmaktır. Sanat ve kültür kulüplerinde beyinlerini dinlendiren öğrencilerimiz hem sosyal hayatlarında hem de derslerinde başarılarını göstermektedir.

 

Sanat ve Spor

Bilişimde Her Çocuk Özeldir

Bizim için çok değerli ve özel olan öğrencilerimizin her birinin yetenekleri de kendileri gibi farklılık göstermektedir. Bu kapsamda rehberlik birimizle birlikte çalışmalar yürüten öğretmenlerimiz, öğrencilerin sanat ve spor yatkınlıklarını ortaya çıkarmaktadır. Doğru yönlendirmelerle öğrencinin gerekli eğitimi almasını sağlayan öğretmenlerimiz aynı doğrultuda her öğrenciyi yeteneğine göre kulüplere yönlendirmektedir.

En Kaliteli Özel Okul

Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü

İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ve LGS’de Yüksek Başarısı ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2016 ve 2017 yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür.

1 Milyon TL

Bilişim Koleji kuruluşu olan Bilişim Vakfı'ndan her yıl üniversite öğrencilerine karşılıksız burs verilmektedir.

51.000 saat "özel ders"

Bilişim Koleji'nde yapılan sınavlarda "çizgi altı" ve "çizgi üstü"nde kalan öğrencilere rehberlik servisi ve eğitim koçluğu sistemi ile 2018 yılında 51.000 saat birebir etüt verilmiştir.

% 100 Yerleştirme

Ankara'da LGS Başarı en yüksek okul  olan kolejimiz 2018 LGS'de 3'ü Ankara Fen Lisesi olmak üzere 18 öğrencisini çeşitli fen liselerine yerleştirmiştir.

Eğitsel Yazılar

3 Kasım 2018

Başarının Sırrı

Başarı size altın tepsiyle sunulan bir madalya değildir. Başarmak anlık çalışmalarla gerçekleşmez. Başarmak uzun bir mücadele ve disiplinli pes etmeden çalışmanın sonucudur. Her şeyi yaptığınıza inandığınız halde başarı elde edemiyorsanız, yapmadığınız şeyleri araştırıp onları yılmadan, usanmadan, yorulmadan ne olursa olsun inanmadan ve vazgeçmemektir.

Ne sahip olduğun becerilerin ulaştırır seni başarıya ne hayallerin nede şansın sadece inancın ve disiplinli çalışman başarıya ulaştırır.

Başarının sırrı hırs değil azimli ve öz verili çalışmaktır.

Başarının sırrı Q yüksek olması değil planlı ve düzenli çalışabilmektir.

Başarının sırrı çok zeki olmak değil elini akıllı cep telefonunu bilinçli kullana bilmektir.

Akıllı olan sahip olduğun cep telefonu değil sensin.

Başarının sırrı durumunu iyi analiz etmek, kendine karşı dürüst olmak ve harekete geçmektir.

Başarını sırrı günümüzün en büyük sıkıntısı olan bilgisayar oyunları yerine kelimelerle oynaya bilmektir.

Başarıya giden yolda hedefinizi belirlemek, yapmanız gerekenleri iyi sıralamak sonunda her adımı veya hedefi gerçekleştirdikten sonra bir sonraki adımın ne olduğunu bilip ona göre hareket etmektir.

Başarını sırrı tek kelimeyle inanmak ve harekete geçmektir .

SolSağ

"En Kaliteli Özel Okul"

Anne babalar olarak hepimiz, çocukların eğitimine çok önem veriyoruz ve beklentilerimizi karşılayacak bir eğitim kurumunu bulmak için çok özen gösteriyoruz. Benim çocuğum bu yıl özel okul bursluluk sınavlarında Bilişim Koleji Bursluluk Sınavına girerek 5. Sınıf öğrencisi oldu ve kendisi de akademik ve sosyal olarak çok ciddi ve sürekli bir gelişim içinde. Bilişim Koleji öğrencileri akademik olarak desteklerken, sosyal yönlerinin de gelişmesi için gerekli olan teknoloji, spor, sanat ve müzikle desteklemesi çocukların kendilerine olan güveninin artmasını sağlıyor. Ayrıca Bilişim Kolejini “İngilizce eğitiminde en iyi kolej” olarak görüyorum. Öğrenciler okulda İngilizce öğretmenleri ile Türkçe konuşamıyorlar ve süreçte yaşayarak öğreniyorlar. Ben bu sebeplerden dolayı çocuğumun eğitiminde emeği geçen okul idarecilerine ve öğretmenlere çok teşekkür ederim.

Velisi Ayşe Cansız