Ankaradaki en iyi kolejler, veli mektubu, LGSde en başarılı okul, en başarılı özel okullar, kaliteli okul, ankaradaki özel okullar

Okulumuzun çok başarılı ve kıymetli; kurucuları, yöneticiler, öğretmenleri, Ankaradaki özel okullar içerisinde kaliteli okul anlayışına sahip Bilişim Kolejinde eğitim ve öğretime devam eden geleceğimizin teminatı sevgili öğrenciler ve Ankaradaki en iyi kolejler arasında yer alan Bilişim ailesinin en büyük ve önemli paydaşları değerli veliler için veda mektubu…

veli mektubu, Ankaranın en başarılı okulu, en iyi kolej, 8.sınıf veda mektubu
Veli mektubu, Ankaranın en başarılı okulu, en iyi kolej, 8.sınıf veda mektubu

Dünyaya gelmiş geçmiş ve halihazırdaki tüm düşünürlerin üzerinde hemfikir oldukları hususlardan birisi eğitim – öğretimdir. Bu vesileyle öğretmenler, kişiler ve devletler üzerinde çok önemli etkilere sahiptir. Geleceğe güvenle bakan ülkeler, kurumlar topluluklar ya da kişiler ancak çağdaş ve bilimsel eğitim ve öğretimin ışığında; evrensel değerlere bağlı, şeffaf ve anlaşılır bir ortamda varlık kazanır.

Ünlü bir düşünürün de belirttiği gibi;

Öğretmenin etkisi sonsuzdur. Etkisinin nerede biteceğini kendisi de bilemez. 

Gerek devletler ve gerekse kişiler olası bir ekonomik, sosyal veya siyasal krizden sağlam bir şekilde kurtulmak için eğitim ve öğretime önem göstermelidir. Dimdik ayakta kalabilmek, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak istiyorlarsa öğretmenlere sahip çıkmak zorundadırlar.

Hukuksal, siyasal ve sosyal alanda 3 büyük güç vardır. Bu 3 büyük ve önemli güç birbirinden ayrı kurum ve kuruluşlardır. Bununla birlikte birbirini denetler nitelikte devletin ve toplumun yapı taşını oluştururlar. Bu 3 büyük güce, 4. güç olarak bir yenisi eklendi. Bu güç de medya gücüdür.

İnsanlık tarihi kadar eski Hz. Adem ve Havva’dan beri var olan ama anılmayan, çok ama çok etkili bir güç daha vardır. Deyim yerindeyse 6. his gibi görünmeyen ama mucize olan bu güç; eğitim ve öğretim gücüdür. 5. güç olan eğitim ve öğretim gücü; yasama, yürütme, yargı ve medya gücünün kaynağıdır.

5. güç eğitim ve öğretimin temel taşı ise öğretmenlerimizin elindedir. Bu güç tüm dünyaya hakim, evrensel bir güçtür. Dünyaca ünlü düşünürler bu güce önem atfeden kitaplar yazmış, tarihe geçen sözler söylemişlerdir.

Aynı zamanda, bizim toplumumuza has, iman gücü denilen bir güç de vardır. Hiçbir toplumda olmayan, krizleri aştıran, savaşları kazandıran görünmez bir güçtür bu. İşte bu iman gücünün kaynağı da eğitim ve öğretimdir.

İslam dininin ilk emri “Oku” emridir. Bu emri yerine getirmek için okumayı öğretenlere İslam dini ve toplumumuz çok büyük bir önem atfetmiştir. Hz. Muhammedin (s.a.v) “İlim Çin’de de olsa gidiniz.” hadisi, Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum.” sözü ve herkesin bildiği Ulu Önderimiz ve Başöğretmenimiz M. Kemal Atatürk’ün,

“Memleketi ilim, irfan, ekonomik ve bayındırlık alanlarında da yükseltmek, milletimizin her hususta çok verimli olan kabiliyetlerini geliştirmek, gelecek nesillere sağlam, değişmez ve olumlu bir karakter vermek lazımdır. Bu kutsal amaçları elde etmek için mücadeleye atılanların arasında öğretmenler en önemli ve en hassas yeri almaktadır.”

sözü bu önemi çok iyi anlatmaktadır.

Bizlerin de hayatına sihirli bir el gibi dokunan ve iz bırakan öğretmenler olmuştur mutlaka. O sihirli eller şimdi de çocuklarımıza sihirli dokunuşlarla güzel bir gelecek hazırlamakta. O ellerin sahibi tüm öğretmenlerimizi saygı ve sevgi ile kucaklıyor, teşekkürlerimi sunuyorum.

Başta çağdaş eğitimin mimarı başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete uğurladığımız tüm öğretmenlerimiz ve okulumuzun biricik kıymetli matematik öğretmeni Tuncay Ceylan öğretmenimizi rahmet ve saygı ile anıyorum.

Okulun açıldığı ilk günden beri aile şefkati ile çocuklarımızı koruyup kollayan, topluma iyi bir birey olarak yetiştiren ve okulu sevdiren, Ankaradaki en iyi kolejler içerisinde en kaliteli okullardan olan Bilişim Kolejinin okul müdürümüz Ali Kemal Ayen, okul müdür başyardımcımız Sinan Usalan başta olmak üzere tüm değerli öğretmenlerine teşekkürlerimizi sunuyorum.

Sevgili öğrenciler, sizlere de yürekten teşekkür ediyorum. Ankaradaki özel okullar arasında kaliteli okul anlayışıyla hizmet veren okulumuzda, hep birlikte güzel günler yaşadık ve umuyorum ki bu birlikteliğimiz ömür boyu devam etsin.

veli mektubu, Ankaranın en başarılı okulu, en iyi kolej, 8.sınıf veda mektubu
veli mektubu, Ankaranın en başarılı okulu, en iyi kolej, 8.sınıf veda mektubu

Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi;

“Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bir millet henüz millet namını almak yeteneğini elde edememiştir. Ona basit bir kütle denir, millet denmez. “
Zübeyde TAYMAZ

Yorum Yap

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X