Hüseyingazi
                     Bilişim Koleji

Hüseyingazi Bilişim Koleji Sayfasına Hoş Geldiniz...

Abdulcebbar Kuş

Okul Müdürü

Hüseyingazi Bilişim Koleji, MEB’in genel amaç ve ilkeleri doğrultusunda kaliteli eğitim ve öğretim sunan bir kurumdur. Ankara Mamak özel okullar arasında eğitim faaliyetlerini sürdüren Bilişim Koleji Hüseyingazi şubemiz, Karapürçek özel okullar kategorisinde ilk olma özelliği taşımaktadır. Böylece bölgenin en köklü koleji olan Bilişim Kolejinde okumak öğrenciler için büyük bir ayrıcalıktır. Sürekli gelişen ve değişen zamanda akademik ve sosyal açıdan hazır bireyler yetiştirdiğimiz Bilişim’de, velilerimiz ve öğrencilerimizle etkili iletişime geçmekteyiz. Aynı zamanda öğrencilerimize, değerler eğitimiyle sabretmeyi, saygı ve empati duymayı, paylaşımcı olmayı her şeyden önemlisi duygu ve düşüncelerini özgürce ifade edebilmeyi aşılamaktayız. Hüseyingazi Bilişim Koleji, eğitim anlayışı ve yenilikçi yönüyle Mamak özel okulları içerisinde başarıyla ilerlemektedir.

Mamak Özel Okullar Arasında Kaliteli Eğitim

Okul öncesinde verdiğimiz eğitim programlarımızda, klasik anaokulu eğitim müfredatlarından farklı olarak özel eğitim programlarımızı uygulamaktayız. Böylece Mamaktaki özel okullar arasında kendimize özgü programımız sayesinde her öğrencimiz yaşıtlarından bir adım önde, başkaları ile değil kendi ile yarışabilen bireyler haline gelmektedir. Anasınıfı öğrencilerimiz yapabileceğinin en iyisini yapmaya hevesli, ilkokula zorlanmadan başlayan örnek öğrenciler olarak okullarımızdan mezun olurlar.

Hedefimiz, çocuklarımızın kendilerini güvenli ve mutlu hissettikleri eğitim ortamları oluşturmaktır. Bu ortamlar, olumlu uyarıcılarla dolu olup, çocukların merak duygularını ve öğrenme isteklerini artırmayı amaçlar.

Benimsediğimiz Montessori ve Reggio Emilia yaklaşımlarıyla öğrenci merkezli çalışmalar yapmaktayız. Böylece  Mamak’ta özel okullar arasında fark yaratmaktayız.

Eğitim Sistemi

İlkokulda öğrencilerimiz objektif düşünmeyi, sorgulamayı, araştırmayı ve eleştirmeyi öğrenir. Öğrendiklerini uygulayarak, bilgilerini günlük yaşantılarına aktarırlar. Böylece deneyimler kazanarak, üretken, bağımsız, yaratıcı, lider, keşfetme vasıflarına sahip, yetkin, paylaşımcı bireyler olarak yetişmektedir. Bilişim ailesi olarak yetiştirdiğimiz bireylerin kendilerine, ailelerine ve içinde yasadıkları topluma yararlı bireyler olacaklarına inanıyoruz.

Kendi varlığının farkında ve özel olduğunun bilincinde olarak yetişmektedir. Aynı zamanda öğrenci merkezli uygulamalarla, sunduğumuz eğitimleri  ve dersleri öğrencilerimizin isteklerine göre yönlendirebilmekteyiz. Bu da Bilişim’i kaliteli anaokulları arasında öne çıkaran yapının temelini oluşturmaktadır.

Anasınıfı

İlkokul

Ortaokul

Mamak Özel Okullar İçerisinde Fark Yaratan Derslikler

Okul yapıları ve derslikler, öğrencilerin hem okulu sevmesinde hem de başarıları üzerinde önemli derecede etkilidir. Bu bilinçle eğitim veren Bilişim’de sınıflar butik okul anlayışına göre belirlenir. Az öğrenci sayısıyla işlenen derslerde her öğrencinin aktif bir öğrenme gerçekleştirmesi sağlanır. Hüseyingazi Bilişim Kolejinde her kademedeki öğrenciler için farklı alanlarla özgürlük tanınır. Böylece öğrenciler ders dışında da okulda güzel vakit geçirebilirler.

Akademik anlamda başarılarını desteklemenin yanında, öğrenciler sanat ve spor gibi alanlarda da gelişim fırsatlarına sahiptir. Okulumuz, kapalı spor salonu, açık spor alanları ve sanat atölyeleri ile zenginleştirilmiş bir eğitim ortamı sunar. Bu sayede öğrenciler, çok yönlü bir eğitim alır ve potansiyellerini farklı alanlarda keşfederler.

Bu sayede okul, öğrencilerin sadece ders çalıştığı bir yer olmaktan çıkar ve onları hayata hazırlayan bir eğitim yuvası haline gelir. Aynı zamanda öğrencilere farklı deneyimler kazandırır.

Rehberlik Anlayışı

Mamak’taki özel okullar arasında öne çıkan Bilişim Koleji, ortaokul eğitimini başarısı kanıtlanmış bir program ile yürütmektedir. Bu özel program, deneyim ve titizlikle hazırlanmıştır. Bu sistemin özelliği, birkaç öğrenciye Liseye Giriş Sınavında Türkiye derecesi yaptırmak veya az sayıda öğrenci ile başarıya ulaşmak değildir. Sistemimizin asıl amacı, tüm öğrencilerin kendi kapasitelerinin en üst seviyesine ulaşmasını sağlamaktır.

Öğrencilerimizin başka hiçbir takviye kursuna gereksinim duymadan Liseye Giriş Sınavı hazırlıklarını tamamlamalarını ilke ediniyoruz. Her öğrenciyi ayrı ayrı takip eden “eğitim koçları”, öğrencilere akademik destek sağlamaktadır. Aynı zamanda, velileri sürekli bilgilendirerek süreç hakkında haberdar etmektedir. Yaptığımız tüm çalışmalarla ve TYT AYT hazırlık sürecimizle Mamak özel okullar arasında LGS de en  başarılı okul olmaktayız.

Lise öğrencilerimize yönelik olarak gerçekleştirilen üniversiteye hazırlık çalışmalarımızda da Mamak’ta özel okullar içerisinde öne çıkmaktayız. Aynı zamanda öğrencilerimizin doğru üniversite ve meslek seçimleri için lise 1. sınıftan itibaren çalışmalarımızı başlatmaktayız.

Öğretmen Kadrosu

Anasınıfından lise son sınıfa kadar eğitim öğretim faaliyetlerini sürdüren Bilişim Koleji, Ankara Mamak özel okullar arasında lider konumdadır. Aynı şekilde, Karapürçek özel okullar sıralamasında da zirvedeki yerini korumaktadır.

Hedefleri olan, öz güveni yüksek, çalışma ilkeleri edinen öğrenciler yetiştiriyoruz. Bu öğrenciler, üniversite sınavlarında iyi bir puan alarak kendilerine güzel bir gelecek hazırlamaktadır. Bunu yaparken de aynı statülere sahip öğretmen kadrosunu bünyemizde bulunduruyoruz. Anadolu ve fen lisesi olarak üniversiteye yönelik hazırlıklarımızla Ankara’daki özel okullar arasında fark yaratıyoruz. Lise çalışmalarımız öğrencilere üst düzey bir eğitim sunmayı amaçlamaktadır.

Mamak kolejler arasında LGS de en başarılı okul olan Hüseyingazi Bilişim Koleji olarak bu başarımızı, öğrencilerimizin çok çalışması ve öğretmenlerimizin özverili çalışmaları sayesinde gerçekleşmiştir.

Akademik başarı yüksek, öğrenci psikolojisinden anlayan kadromuzla birçok başarının altına imzamızı atmaktan gurur duyuyoruz. Çalışmalarımızla ve projelerimizle Mamak özel okulları arasında başarıya doğru hızlı adımlarla ilerlemekteyiz.