Pursaklar
                     Bilişim Koleji

Pursaklar Bilişim Koleji Sayfasına Hoş Geldiniz…

Caner Kaya

Okul Müdürü

Ankara’daki özel okullar ve Pursaklar özel okullar listesi içerisinde öne çıkan Pursaklar Bilişim Koleji olarak her öğrencimizin tek ve özel olduğu düşüncesine dayanarak hareket ediyoruz. Çünkü her öğrencinin öğrenme şekli, kavrama düzeyi ve hızı birbirinden farklıdır. Okulumuzda öğrencilerimizin kalabalıklar içinde kaybolmaması ve onu diğer öğrencilerden farklı kılan özelliklerini keşfedilebilmesi için sınırlı kontenjanla eğitim veriyoruz. Böylece her öğrencimizi yakından tanıma şansını elde edip onlarla birebir ilgilenebiliyoruz.

Öğrencilerimize;

  • Eleştirel düşünme biçimini,
  • Doğru iletişim kurmayı,
  • Verimli işbirliği yapmayı,
  • Bilimsel ve soysal konularda üst düzey becerilere sahip olmayı,

hedef koyan okulumuz, seçkin ve özel bir eğitim ve öğretim programı sunmaya devam etmekte ve Pursaklar Bilişim Koleji her sene aldığı ödüllerle örnek gösterilen bir okul haline gelmiştir.

Anasınıfı

İlkokul

Ortaokul

Pursaklar Özel Okullar Arasında Bilişim Farkı

Bilişim Kolejinde okul öncesinde verdiğimiz eğitim programlarımızda, klasik anaokulu eğitim müfredatlarından farklı uygulamalar kullanmaktayız. Uyguladığımız özel eğitim programlarımız sayesinde her öğrencimiz yaşıtlarından bir adım önde, başkaları ile değil kendi ile yarışabilen, yapabileceğinin en iyisini yapmaya hevesli, ilkokula zorlanmadan başlayan örnek öğrenciler olarak okullarımızdan mezun olurlar. Pursaklar özel okul sıralaması içerisinde en başarılı olan Bilişim Kolejinde, ana sınıfından lise son sınıfa kadar uluslararası standartlarda eğitim verilmektedir.

Pursaklar özel okul

Hedefimiz, çocuklarımızın kendilerini güvenli ve mutlu hissettikleri, öğrenmeye teşvik eden, olumlu uyarıcılarla dolu, merak duygularını ve öğrenme isteklerini artıran eğitim ortamları sağlamaktır.

Pursaklar Bilişim Koleji İçerisinde Her Çocuk Özeldir!

İlkokulumuzda öğrencilerimiz objektif düşünmeyi, sorgulamayı, araştırmayı ve eleştirel düşünce biçimini öğrenir. Öğrendiklerini uygulayarak, bilgilerini günlük yaşantılarına aktaracak deneyimler kazanarak, üretken, bağımsız, yaratıcı ve lider, keşfetme vasıflarına sahip, yetkin, paylaşımcı bireyler olarak yetişmektedir. Bilişim ailesi olarak Ankara’daki özel okullar ve Pursaklar özel okullar arasında yetiştirdiğimiz bireylerin; kendilerine, ailelerine ve içinde yasadıkları topluma yararlı olacaklarına inanıyor, onların çağın insanî bilincini taşıyacaklarını biliyoruz.

Ankara'daki Pursaklar okulları

Ankara’daki Özel Okullar Arasında Geleceğe Yön Veren Rehberlik Anlayışı Bilişim Kolejinde ortaokul eğitimi; Pursaklar özel okullar listesi içerisinde başarısı kanıtlanmış, deneyimle ve titizlikle örülmüş özel bir program ile yürütülmektedir. Sistemin özelliği, birkaç öğrenciye LGS’de Türkiye derecesi yaptırmak veya az sayıda öğrenci ile başarıya ulaşmak değil; tüm öğrencilerin kendi kapasitelerinin en üst seviyesine ulaşmasını sağlamaktır. Öğrencilerimizin başka hiçbir takviye kursuna gereksinim duymadan LGS hazırlıklarını tamamlamalarını ilke ediniyoruz. Pursaklar Bilişim Koleji içerisinde her öğrencimizi ayrı ayrı takip eden “eğitim koçları” bulunmaktadır. Öğrencilerimize gereken akademik desteği sağlarken velilerimizi de sürekli bilgilendirerek süreçten haberdar etmektedir.

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.