Bursluluk Sınavı

Kolej Bursları Bursluluk Sınavı

2 ve 3. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Milli Eğitim Bakanlığı kararı gereği, özel okul bursluluk sınavları düzenlenmemektedir. Ancak 2 ve 3. sınıf  öğrencilerinin ücretsiz olarak yararlanabileceği deneme sınavı düzenlenmektedir. 4, 5, 6 ve 7. sınıfa devam eden öğrenciler için ve 8, 9, 10 ve 11. sınıfa devam eden öğrenciler için gerçekleştirilen kolej bursları özel okul bursluluk sınavları tüm öğrencilerin katılımına açık olup, ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Burslarımız

Ankaranın en başarılı koleji, Bilişim Eğitim Kurumlarında, Akademik Başarı Bursu, Üstün Başarı Bursu, Bilişim Vakfı Bursu ve Dijital Beceri Bursu olmak üzere 4 ayrı alanda burs imkanı sunulmaktadır. Kolej bursları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Sınav İçeriği ve Kuralları

Bursluluk sınavı sürecinin sağlıklı işlemesi adına gerek sınav öncesi gerekse sınav anında, öğrencilerle işbirliği içerisinde olma amacı taşıyoruz. Bu nedenle sınav içeriği ve kurallarımızı okumak için lütfen tıklayınız.

Genel Şartlar

Ankaranın en başarılı koleji, Bilişim Eğitim Kurumlarından burs almak isteyen öğrencilerin burslardan herhangi birine başvurabilmeleri için bir takım şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Şartları öğrenmek için tıklayınız.

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.