Okul Takvimi

Bilişim Koleji

Akademik Takvim

Ankara okulları arasında en başarılı özel okullar içerisinde yer alan Bilişim Eğitim Kurumları 2022-2023 eğitim ve öğretim dönemine ait akademik takvim ve sınav takvimi hazırlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan müfredat dahilinde hazırlanan takvimle, öğrencilerin başarılarını artırmak hedeflenmektedir. Sınav takvimi ile öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecindeki çalışmalarından alınacak verimin artırılması sağlanmaktadır. Covid-19 tedbirlerine göre hazırlanan akademik takvimimizde sınav takvimimiz de belirtilmiştir.

Ankara okulları arasındaki Bilişim Eğitim Kurumları olarak eğitim sistemimizi 4 periyottan oluşturmaktayız. Bahar yarıyılı 2 periyot, güz yarıyılı da 2 periyot olacak şekilde ayarlanmıştır.

2022-2023 Bilişim Koleji Yazılı Takvimi

Bilişim Koleji 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İçerisinde Yapılacak Yazılıların Yazılı Takvimi 

2022-2023 Bilişim Fen ve Anadolu Lisesi Yazılı Takvimi

Bilişim Koleji 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İçerisinde Yapılacak Yazılıların Yazılı Takvimi 

LGS’de en başarılı özel okullar içerisindeki Bilişim Koleji olarak akademik takvim içerisinde belirttiğimiz sınav tarihlerinde aynı anda online sınav uygulaması da gerçekleştirmekteyiz.
Akademik takvimimiz tamamen öğrencileri ve ders müfredatlarını göz önüne alarak hazırlamaktadır. Öğrencilerimizin fazla yorulmadan ve aktif olarak derslere katılımlarına dikkat edilmektedir. Bilgilerin kalıcı olmaları amaçlanarak akademik takvim, dört ayrı periyot üzerinden oluşturulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da uygulamaya konulan 4 periyot sistemi sayesinde öğrencilerin daha aktif bir eğitim dönemi geçirmeleri sağlanmaktadır.

Eğitimde esas olan öğrencilerin her açıdan gelişimlerinin desteklenmesi ve sahip oldukları yeteneklerin ortaya çıkarılarak geliştirilmesidir. Bu bilinç ile hareket eden Bilişim Eğitim Kurumları, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında sosyal ve kültürel gelişimlerini de devam ettirecek çalışmalar yürütmektedir.

Deneme Sınavları İle Gelen Başarı
Sınav takvimi içerisinde her dersten gerçekleşecek yazılı tarihlerinin yanında deneme tarihleri de paylaşılmaktadır. Özellikle TYT AYT hazırlık sürecindeki öğrenciler için deneme sınavlarından alınacak sonuçlar önem taşımaktadır.

3. sınıftan itibaren tüm kademelere deneme sınavı uygulanırken, düzenlenen deneme sınavlarının sayılarında farklılıklar olabilmektedir. 4. periyottan itibaren, LGS ve TYT AYT hazırlık içerisinde olan 8. sınıf ve lise son sınıf öğrencileri iki günde bir olacak şekilde deneme sınavına tabi tutulmaktadır. LGS’de en başarılı özel okullar arasında yer alan Bilişim Koleji, giderek yükselen bu başarısını düzenlemiş olduğu müfredatla sağlamaktadır.

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X