Bilişim Koleji | Akademik Takvim - 2021 - 2022 Dönemi Akademik Takvimi - Bilişim Koleji

Akademik Takvim

Ankara okulları arasında en başarılı özel okullar içerisinde yer alan Bilişim Eğitim Kurumları 2021-2022 eğitim ve öğretim dönemine ait akademik takvim ve sınav takvimi hazırlanmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından paylaşılan müfredat dahilinde hazırlanan takvimle, öğrencilerin başarılarını artırmak hedeflenmektedir. Sınav takvimi ile öğrencilerin sınavlara hazırlık sürecindeki çalışmalarından alınacak verimin artırılması sağlanmaktadır. Covid-19 tedbirlerine göre hazırlanan akademik takvimimizde sınav takvimimiz de belirtilmiştir.

Ankara okulları arasındaki Bilişim Eğitim Kurumları olarak eğitim sistemimizi 4 periyottan oluşturmaktayız. Bahar yarıyılı 2 periyot, güz yarıyılı da 2 periyot olacak şekilde ayarlanmıştır.

 

LGS’de en başarılı özel okullar içerisindeki Bilişim Koleji olarak akademik takvim içerisinde belirttiğimiz sınav tarihlerinde aynı anda online sınav uygulaması da gerçekleştirmekteyiz.

Akademik takvimimiz tamamen öğrencileri ve ders müfredatlarını göz önüne alarak hazırlamaktadır. Öğrencilerimizin fazla yorulmadan ve aktif olarak derslere katılımlarına dikkat edilmektedir. Bilgilerin kalıcı olmaları amaçlanarak akademik takvim, dört ayrı periyot üzerinden oluşturulmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından da uygulamaya konulan 4 periyot sistemi sayesinde öğrencilerin daha aktif bir eğitim dönemi geçirmeleri sağlanmaktadır.

 

Eğitimde esas olan öğrencilerin her açıdan gelişimlerinin desteklenmesi ve sahip oldukları yeteneklerin ortaya çıkarılarak geliştirilmesidir. Bu bilinç ile hareket eden Bilişim Eğitim Kurumları, öğrencilerin akademik gelişimlerinin yanında sosyal ve kültürel gelişimlerini de devam ettirecek çalışmalar yürütmektedir.

 

Deneme Sınavları İle Gelen Başarı

Sınav takvimi içerisinde her dersten gerçekleşecek yazılı tarihlerinin yanında deneme tarihleri de paylaşılmaktadır. Özellikle TYT AYT hazırlık sürecindeki öğrenciler için deneme sınavlarından alınacak sonuçlar önem taşımaktadır. 

en başarılı özel okullar

 

3. sınıftan itibaren tüm kademelere deneme sınavı uygulanırken, düzenlenen deneme sınavlarının sayılarında farklılıklar olabilmektedir. 4. periyottan itibaren, LGS ve TYT AYT hazırlık içerisinde olan 8. sınıf ve lise son sınıf öğrencileri iki günde bir olacak şekilde deneme sınavına tabi tutulmaktadır. LGS’de en başarılı özel okullar arasında yer alan Bilişim Koleji, giderek yükselen bu başarısını düzenlemiş olduğu müfredatla sağlamaktadır.

 

 

 

  • Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

    Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2017 ve 2018 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.

  • Attend Our Admissions Open House on November 11
    LEARN MORE
    close-image