Bilişim Koleji | Çankaya Bilişim Koleji - Çankaya'nın En İyi Özel Okulu

Çankaya Bilişim Koleji

Çankaya Bilişim Kolejine Hoş Geldiniz…

 

Bir çocuğun geleceğinin erken yaşantılara göre şekil aldığını bilen her anne babanın ilk durağıdır Bilişim Koleji… Onlar bilirler ki; küçük yaşta birey olduğu hissettirilen ve değer verilen her çocuk, zamanı geldiğinde çekinmeden katılabilir hayata… Çankaya Bilişim Koleji, Ankara Çankaya özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Limitli kontenjanın getirdiği avantaj,  bir aile ortamı içerisinde birebir ilgi ve kişiselleştirilmiş eğitim ilkesinin kusursuz uygulanmasını sağlar. Ankara Çankaya kolejleri arasında yer alan Bilişim Kolejinde öğrenciyi temel alan eğitim anlayışı, okulumuza liselere giriş sınavlarında her yıl üst üste Türkiye şampiyonluğu; il, ilçe ve yurt çapında düzenlenen yarışmalarda birincilik ve dereceler getirmektedir. Kolej okulu olarak durmadan yükselmekte olan başarı ivmesiyle en iyi özel okullar arasında üst sıralarda yer almaktadır. Çankaya Bilişim Koleji, en iyi özel okullar ortaokul, ilkokul ve ana sınıfı eğitimine sahiptir.

 

Ankara Çankaya özel okullar listesi

 

Şartları ne olursa olsun eğitim ve oyun her çocuğun hakkıdır. Okul öncesi dönemde yapılan eğitim, bireylerin hayata eşit koşullarda başlamasını sağlar. Bilişim Koleji, Ankarada bulunan kolejler arasında ana sınıfı eğitimi olarak çocukların gelişim özelliklerini, bireysel farklılıklarını ve yeteneklerini göz önünde tutmaktadır. Sınıflar, okul bahçesi, oyun alanları ve okuldaki tüm yaşam alanları minik yavrularımızın sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bilişim ruhuyla mesleğini sürdüren öğretmenler küçük ruhları, anne şefkatiyle sarar.

 

Ankara Çankaya Kolejleri Arasında Fark Oluşturan Yenilikler

 

Metropolitan Okul Öncesi Olgunluk Testi İle Yakından Takip

 

Bilişim Koleji, Çankaya kolejler aramalarında da 1. sırada yer almaktadır. Bunun nedeni ise ilkokul kademesinde henüz 1. sınıfa başlarken gereken özeni Metropolitan Okul Öncesi Olgunluk Testi ile göstermesidir. Çocuklarının okula başlamak için gereken okul olgunluğuna erişip erişmediğini test etmek ve sonuçlarını bilmek Bilişim ailesine katılan her yeni veliye güven verir.

 

Öğretmenlerinin ve tüm personelin sevgisi ve ilgisiyle eğitim yolculuğuna devam eden öğrencilerimiz için erken çocukluk döneminden itibaren Bilişim’e özgür projelerle inşa edilen, verimli bir Değerler Eğitimi programı uygulanır. Milli, manevi, toplumsal, insani değerlerini bilen; saygı, dürüstlük, yardımseverlik gibi kavramları özümsemiş bireyler yetişir Bilişim Kolejinde… Bu kapsamda Ankarada bulunan kolejler arasında en iyisi olan Bilişim’de milli ve manevi değerlerimizden birine ilişkin etkinlikler düzenlenir.

 

Tam gün eğitim veren okulumuzda, veliler gün sonunda devamsızlık ve günlük ödevleri görebileceği EDOP Akademi portalı hizmete sunulmuştur. EDOP mobil uygulamamızla ödev bildirimleri ders öğretmenleri tarafından anında velilerimize ulaştırılır ve yapıp yapmadıkları hususunda velilerimizden geri dönüt istenir. Okuldan sonra da öğrencilerimizin yanında yer aldığımı eğitim sistemimizle Ankara Çankaya kolejleri arasında, başarılarımızı çoğaltarak ilerlemekteyiz. Bu uygulamamızla tüm velilerimiz öğrencilerimizin günlük ders programlarını, yemek menüsünü, devamsızlık durumunu ve ders notlarını anında takip edebilir.

 

Bilişim Koleji kalıcı eğitim-öğretimi gerçekleştirmek amacıyla birçok projeye imza atan Çankayadaki özel okullar arasında en yenilikçi okul olma özelliğine sahiptir. Öğrenciler, destekleyici uygulamalardan Free Evening’te, günlük ödevler ya da kulüp etkinlikleriyle günün son saatini özgürce değerlendirirler. İçerisinde haftanın konularıyla ilgili testler, boşluk doldurmaca, sürükle bırak gibi değişik ölçme değerlendirme sorularının olduğu uzaktan eğitim sistemimiz EDOP Akademi ile eğlenceli bir hafta sonunu geçirirken aynı zamanda öğrendiklerini pekiştirirler. Her Bilişimli öğrenci okumayı öğrendiği 1. Sınıftan itibaren düzenli olarak kitap okuma çalışmaları yapılarak öğrenciler teşvik edilir.

 

Öğrencilere kendi öğrenme ortamlarını hazırlayıp, onlara etkinlikleri uygulamak için fırsat verdiğimiz  yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli, Bilişim Koleji Tematik Sınıflar Konsepti içinde titizlikle uygulanır.

 

Çankaya Özel Okul Arasında Bilişim Farkı: Zeka Gelişimini Destekleyen Oyunlar

 

Çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan Bilişim Koleji, Ankara Çankaya özel okullar listesi arasında farkını göstermiştir. Zekâ ve oyun stratejilerini geliştirmek amacıyla açılan Zekâ Oyunları sınıfını hayata geçiren Bilişim’de;

 

 • Satranç,
 • Bornimago,
 • Kurmak,
 • scrubble,
 • Rubik küp,
 • Sudoku,
 • Dehliz,
 • Hashi,
 • Abolone,
 • Mangala gibi oyunlarla öğrencilerin kavrayış becerileri yükseltilir.
Ankara Çankaya özel okullar listesi

 

Robot teknolojisinin öğretilip öğrencilerin kendi üreticiliklerini bu bilgiye birleştirip harikalar ortaya çıkardıkları Robotik sınıfında ise geçen her dakika çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkı sağlar. Ana sınıfından itibaren öğrencilere robotik ve kodlama eğitimi vererek Çankayadaki özel okullar arasında farkımızı ortaya koymaktayız.

 

Çevresel duyarlılık gerektiren konuları uygulamalı olarak öğrendikleri Ekoloji sınıfında bilimsel çevre projeleri geliştirirler. Tüm bu çalışmalarla Bilişim Koleji, Çankaya kolejler içerisinde farklı bir noktada bulunmaktadır.

 

Çankayadaki Özel Okullar Arasında 2 Yabancı Dil Eğitimi Veren Özel Okul

 

İngilizce eğitimde fark yaratan ve en iyi özel okullar ortaokul olan Bilişim Koleji, sadece Ankarada bulunan kolejler arasında başarısını tüm kente kanıtlayarak en iyi özel okullar arasına girmiştir. Başka bir dile ait hiçbir uyarıcının olmadığı İnteraktif İngilizce sınıflarında yabancı öğretmenlerle işlenir. 5. Sınıftan itibaren Almanca ikinci yabancı dil olarak öğretilmeye başlanır. Sınıflarda bilgisayar destekli akıllı tahtalar başta olmak üzere projeksiyonlar ve fonksiyonel yazılımların da kullanıldığı teknolojik donanımla dünya standartlarındaki sınıflarda bilgi verilir. Çukurambardaki özel okullar arasında yer alan Çankaya Bilişim Koleji; antibakteriyel, %99’u yeniden değerlendirilebilen ergonomik rengarenk sıra ve masalar estetik bir görüntüye sahiptir.

 

Kendi mutfağımızda hijyenik koşullarda hazırlanan kahvaltı ve yemek menüleri uzman diyetisyenler tarafından, öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanır. Çankaya özel okul ve butik okul anlayışının hakim olduğu kolejimizde; taze, günlük ve organik gıdalarla hazırlanan yemekler şık porselen tabaklarla sunulur öğrencilere…

 

Ankara-Çankaya-özel-okul

Çankaya özel okul denince akla gelen ilk isim olan Bilişim Kolejinde öğrencilerimizin her biri başlı başına bir bireydir. Her öğrenci bizim için çok büyük önem ve değer taşır. Yetenekleri de aynı oranda değerlilik ve farklılık gösteren öğrencilerimizi, ilgi ve eğilimleri doğrultusunda rehberlik birimi kulüplere yönlendirir. 

 

En az bir enstrüman çalmasını beklediğimiz öğrencilerimiz müzik derslerini piyano ve elektronik müzik tahtası eşliğinde işler. Piyano, keman, yan flüt, gitar  gibi müzik kulüplerimiz hedeflenen başarıya ulaşmamızı sağlar. Sanat, spor, bilimsel ve hobi kulüpleri çocuklarımızın geleceği ile ilgili bize ipuçları verir.

 

Başarının En Büyük Mimarı: Öğretmenlerimiz

 

Çankayadaki özel okullar arasında bulunan Bilişimde uygulanmakta olan eğitim koçluğu sistemi sayesinde, rehberlik anlayışına da yeni bir boyut kazandırılmıştır. Bilişim Koleji Rehberlik Birimi; öğrencilerin kendi davranışlarını ve duygularını sorgulayarak gelişimlerinin desteklendiği, yetenek ve değerlerinin farkına varmalarına yardımcı olan uzman kadrosuyla öğrencilerin bireysel ve sosyal gelişimini en üst düzeyde destekler.

 

En iyi özel okullar ortaokul olan Çankaya Bilişim Koleji akademik kadrosunu profesyonel, yenilikçi, birikimli, dinamik, öğretmeyi yaşam biçimi olarak seçen öğretmenlerden oluşturur. İlk günden itibaren öğrenciyi aktif olarak eğitim sürecinin içerisine dâhil eden öğretmenlerimiz, Bilişim’in başarılarının en büyük mimarıdır. Her daim kendisini geliştiren ve değiştiren öğretmen kadrosuyla Bilişim Koleji, Ankara Çankaya özel okullar listesi içerisinde en ön sıralarda yer almaktadır.

 

Bilişim Koleji, MEB okullarında uygulanan iki yarı dönem eğitim sisteminden farklı olarak 9’ar haftalık 4 periyot şeklinde başladığı eğitim sistemiyle Ankarada bulunan kolejler arasında kolej okulu olarak fark yaratmıştır. Her periyot arasında birer hafta ara vermekteyiz. Bu şekilde hem öğrencilerimizin dikkatini daha üst düzeyde tutmaktayız, hem de monotonluğun önüne geçmiş oluyoruz. Ankara Çankaya kolejleri içerisinde en iyi arasında yer alan Bilişim Kolejinde periyot aralarında; genellikle hem öğrencilerimizin dinlenmelerini sağlamak, hem de dil becerilerini geliştirmek için şehirden uzak tatil beldelerinde Dil Kampları yapılmaktadır.

 

İyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir. Çankaya özel okul içerisindeki Bilişim Kolejinde her öğrenci akademik ve sosyal alanda başarıyı hedefler. Çocuklarımıza hedefe ulaşmada yardımcı olup yönlerini bulmasını sağlayan tek değer; pusulaları, küçük yürekleridir.

 

Bilişim Koleji… Hedefin Başarı, Pusulan Kalbinse…

 • Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

  Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2017 ve 2018 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.

 • Attend Our Admissions Open House on November 11
  LEARN MORE
  close-image