Bilişim Koleji|Çankaya Bilişim Koleji - Çankaya'nın En İyi Özel Okulu

Çankaya Bilişim Koleji

Çankaya Bilişim Kolejine Hoş Geldiniz…

Bir çocuğun geleceğinin erken yaşantılara göre şekil aldığını bilen her anne babanın ilk durağıdır Bilişim Koleji… Onlar bilirler ki; küçük yaşta birey olduğu hissettirilen ve değer verilen her çocuk zamanı geldiğinde çekinmeden katılabilir hayata…

Bilişim Koleji, Çankaya özel okullar arasında zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Limitli kontenjanın getirdiği avantaj,  bir aile ortamı içerisinde bire bir ilgi ve kişiselleştirilmiş eğitim ilkesinin kusursuz uygulanmasını sağlar. Öğrenciyi temel alan eğitim anlayışı, okulumuza liselere giriş sınavlarında her yıl üst üste Türkiye şampiyonluğu; il, ilçe ve yurt çapında düzenlenen yarışmalarda birincilik ve dereceler getirmektedir. Kolej okulu olarak durmadan yükselmekte olan başarı ivmesiyle en iyi özel okullar arasında üst sıralarda yer almaktadır.

Şartları ne olursa olsun eğitim ve oyun her çocuğun hakkıdır. Okul öncesi dönemde yapılan eğitim, bireylerin hayata eşit koşullarda başlamasını sağlar. Bilişim Koleji, Ankarada bulunan kolejler arasında anasınıfı eğitimi olarak çocukların gelişim özellikleri, bireysel farklılıkları ve yetenekleri göz önünde tutmaktadır. Sınıflar, okul bahçesi, oyun alanları ve okuldaki tüm yaşam alanları minik yavrularımızın sağlıklı bir biçimde fiziksel, duygusal, dil, sosyal ve zihinsel yönden gelişimlerini sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bilişim ruhuyla mesleğini sürdüren öğretmenler küçük ruhları anne şefkatiyle sarar.

METROPOLİTAN OKUL ÖNCESİ OLGUNLUK TESTİ İLE ÖĞRENCİNİZİ TANIYIN!

Bilişim Koleji, Çankaya kolejler aramalarında da 1. sırada yer almaktadır. Bunun nedeni ise ilkokul kademesinde henüz 1. sınıfa başlarken gereken özeni Metropolitan Okul Öncesi Olgunluk Testi ile göstermesidir. Çocuklarının okula başlamak için gereken okul olgunluğuna erişip erişmediğini test etmek ve sonuçlarını bilmek Bilişim ailesine katılan her yeni veliye güven verir.

Öğretmenlerinin ve tüm personelin sevgisi ve ilgisiyle eğitim yolculuğuna devam eden öğrencilerimiz için erken çocukluk döneminden itibaren Bilişim’e özgür projelerle inşa edilen verimli bir Değerler Eğitimi programı uygulanır. Milli, manevi, toplumsal, insani değerlerini bilen; saygı, dürüstlük, yardımseverlik gibi kavramları özümsemiş bireyler yetişir Bilişim Kolejinde… Bu kapsamda Ankarada bulunan kolejler arasında en iyisi olan Bilişim’de birinci sınıflarımızda her Pazartesi ilk 20 dakika Değerli Pazartesiler Uygulamasına ayrılır. Diğer gruplarımızda ise hafta boyunca milli ve manevi değerlerimizden birine ilişkin etkinlikler düzenlenir.

Tam gün eğitim veren okulumuzda, veliler gün sonunda devamsızlık ve günlük ödevleri görebileceği Okul CMS portalı hizmete sunulmuştur. CMS mobil uygulamamızla ödev bildirimleri ders öğretmenleri tarafından anında velilerimize ulaştırılır ve yapıp yapmadıkları hususunda velilerimizden geri dönüt istenir. Bu uygulamamızla tüm velilerimiz öğrencilerimizin günlük ders programlarını, yemek menüsünü, devamsızlık durumunu ve ders notlarını anında takip edebilir.

ÖĞRENCİLER BİLİŞİM POİNT HUNTER İLE OLUMLU DAVRANIŞLARA YÖNLENDİRİLİR

Bilişim Koleji kalıcı eğitim-öğretimi gerçekleştirmek amacıyla birçok projeye imza atan Çankaya özel okullar arasında en yenilikçi okul olma özelliğine sahiptir. Öğrenciler, destekleyici uygulamalardan Free Evening’te, günlük ödevler ya da kulüp etkinlikleriyle günün son saatini özgürce değerlendirirler. İçerisinde haftanın konularıyla ilgili testler, boşluk doldurmaca, sürükle bırak gibi değişik ölçme değerlendirme sorularının olduğu uzaktan eğitim sistemimiz Okul CMS ile eğlenceli bir hafta sonunu geçirirken aynı zamanda öğrendiklerini pekiştirirler. Her Bilişimli öğrenci okumayı öğrendiği 1. Sınıftan itibaren düzenli olarak kitap okuma çalışmaları yapılarak öğrenciler teşvik edilir.

Bilişim Point Hunter  uygulaması ile öğrenciler okulda yaptıkları olumlu davranışlardan nişan kazanır ve bu nişanlarını belli sayılara ulaştırarak rozet alırlar. Öğrenciler, yıl sonunda topladıkları rozetlerle ailece tatile kadar ulaşan ödüllere ulaşırlar.

Öğrencilere kendi öğrenme ortamlarını hazırlayıp, onlara etkinlikleri uygulamak için fırsat verdiğimiz  yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli, Bilişim Koleji Tematik Sınıflar Konsepti içinde titizlikle uygulanır.

ÖĞRENCİLERİN ZEKA OYUNLARI SINIFINDA ZİHİNSEL GELİŞİMLERİ TAMAMLANIR

Çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan Bilişim Koleji, Çankaya özel okullar arasında farkını göstermiştir. Zekâ ve oyun stratejilerini geliştirmek amacıyla açılan Zekâ Oyunları sınıfını hayata geçiren Bilişim’de;

 • Satranç,
 • Bornimago,
 • Kurmak,
 • scrubble,
 • Rubik küp,
 • Sudoku,
 • Dehliz,
 • Hashi,
 • Abolone,
 • Mangala gibi oyunlarla öğrencilerin kavrayış becerileri yükselir.

Robot teknolojisinin öğretilip öğrencilerin kendi üreticiliklerini bu bilgiye birleştirip harikalar ortaya çıkardıkları Robotik sınıfında geçen her dakika çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkı sağlar.

Bilişimli öğrencilerin en büyük ayrıcalıklarından biridir Minik Şefler Sınıfı… Çocuklarımızın yaş ve fiziki özelliklerine göre dizayn edilen Minik Şefler Sınıfında yaptıkları pastalar, börekler onlara adeta bir terapi etkisi yaşatır.

Çevresel duyarlılık gerektiren konuları uygulamalı olarak öğrendikleri Ekoloji sınıfında bilimsel çevre projeleri geliştirirler. Tüm bu çalışmalarla Bilişim Koleji, Çankaya kolejler içerisinde farklı bir noktada bulunmaktadır.

BİLİŞİM KOLEJİNDE 2 YABANCI DİL KULLANILIYOR!

İngilizce eğitimde fark yaratan Bilişim Koleji, sadece Ankarada bulunan kolejler arasında başarısını tüm kente kanıtlayarak en iyi özel okullar arasına girmiştir. Başka bir dile ait hiçbir uyarıcının olmadığı İnteraktif İngilizce sınıflarında yabancı öğretmenlerle işlenir. 5. Sınıftan itibaren Almanca ikinci yabancı dil olarak öğretilmeye başlanır. Sınıflarda bilgisayar destekli akıllı tahtalar başta olmak üzere projeksiyonlar ve fonksiyonel yazılımların da kullanıldığı teknolojik donanımla dünya standartlarındaki sınıflarda bilgi verilir. Antibakteriyel, %99’u yeniden değerlendirilebilen ergonomik rengarenk sıra ve masalar estetik bir görüntü oluşturur.

Kendi mutfağımızda hijyenik koşullarda hazırlanan kahvaltı ve yemek menüleri uzman diyetisyenler tarafından, öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanır. Taze, günlük ve organik gıdalarla hazırlanan yemekler şık porselen tabaklarla sunulur öğrencilere…

Çankaya özel okullar denince akla gelen ilk isim olan Bilişim Kolejinde öğrencilerimizin her biri başlı başına bir bireydir. Her öğrenci bizim için çok büyük önem ve değer taşır. Yetenekleri de aynı oranda değerlilik ve farklılık gösteren öğrencilerimizi, ilgi ve eğilimleri doğrultusunda rehberlik birimi kulüplere yönlendirir. En az bir enstrüman çalmasını beklediğimiz öğrencilerimiz müzik derslerini piyano ve elektronik müzik tahtası eşliğinde işler. Piyano, keman, yan flüt, gitar  gibi müzik kulüplerimiz hedeflenen başarıya ulaşmamızı sağlar. Sanat, spor, bilimsel ve hobi kulüpleri çocuklarımızın geleceği ile ilgili bize ipuçları verir.

ÖĞRETMENLERİMİZ BAŞARIMIZIN EN BÜYÜK MİMARIDIR

Bilişim Koleji Rehberlik Birimi; öğrencilerin kendi davranışlarını ve duygularını sorgulayarak gelişimlerinin desteklendiği, yetenek ve değerlerinin farkına varmalarına yardımcı olan uzman kadrosuyla öğrencilerin bireysel ve sosyal gelişimini en üst düzeyde destekler.

Bilişim Koleji akademik kadrosunu profesyonel, yenilikçi, birikimli, dinamik, öğretmeyi yaşam biçimi olarak seçen öğretmenlerden oluşturur. İlk günden itibaren öğrenciyi aktif olarak eğitim sürecinin içerisine dâhil eden öğretmenlerimiz, Bilişim’in başarılarının en büyük mimarıdır.

Bilişim Koleji, MEB okullarında uygulanan iki yarı dönem eğitim sisteminden farklı olarak 9’ar haftalık 4 periyot şeklinde başladığı eğitim sistemiyle Ankarada bulunan kolejler arasında kolej okulu olarak fark yaratmıştır. Her periyot arasında birer hafta ara vermekteyiz. Bu şekilde hem öğrencilerimizin dikkatini daha üst düzeyde tutmaktayız, hem de monotonluğun önüne geçmiş oluyoruz. Periyot aralarında genellikle hem öğrencilerimizin dinlenmelerini sağlamak, hem de dil becerilerini geliştirmek için şehirden uzak tatil beldelerinde Dil Kampları yapmaktayız.

İyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir. Bilişim Kolejinde her öğrenci akademik ve sosyal alanda başarıyı hedefler.Çocuklarımıza hedefe ulaşmada yardımcı olup yönlerini bulmasını sağlayan tek değer; pusulaları, küçük yürekleridir.

Bilişim Koleji… Hedefin Başarı, Pusulan Kalbinse…

 • Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

  Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2016 ve 2017 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.

 • error: Web Sitemiz Korumalıdır!!!
  Attend Our Admissions Open House on November 11
  LEARN MORE
  close-image