Çankaya
                     Bilişim Koleji

Çankaya Bilişim Kolejine Hoş Geldiniz…

Ali Kemal Ayen

Okul Müdürü
 • [email protected]
 • 0312 284 07 77
 • İşçi Blok. M. 1508. Sk. No:12 Yüzüncüyıl Çankaya / ANKARA

Bilişim Koleji, her anne babanın çocuğunun geleceğini şekillendiren erken yaşantıların bilincindedir. Bu nedenle, Ankara Çankaya özel okulları arasında öne çıkan bir kurum olarak bilinir. Küçük yaşta birey olmanın değeri ve önemi, çocuklarımıza hissettirilir ve her bir çocuğa değer verilir. Çünkü biliyoruz ki, küçük yaşlarda doğru eğitimle şekillenen bireyler, zamanı geldiğinde hayata çekinmeden adım atabilirler.

Çankaya Bilişim Koleji, öğrencilerin kalabalıklar içinde kaybolmasına izin vermeyen ve Ankara Çankaya özel okulları listesinde zirveye yerleşen bir kurumdur. Limitli kontenjan avantajı, öğrencilere birebir ilgi ve kişiselleştirilmiş eğitim ilkesini kusursuz bir şekilde sunma imkanı tanır.

Kolejimiz, öğrenciyi temel alan eğitim anlayışıyla bilinir ve her yıl liselere giriş sınavlarında üst üste Türkiye şampiyonlukları elde etmiştir. Ayrıca, il, ilçe ve ulusal düzeyde düzenlenen yarışmalarda birincilikler ve dereceler elde etmiş bir geçmişe sahiptir.

En iyi özel okullar arasında yer alan Çankaya Bilişim Koleji, ilkokul, ortaokul ve ana sınıfı eğitimi konusunda uzmanlaşmış bir kurumdur. Öğrencilerimize sadece eğitim değil, aynı zamanda bir aile ortamı sunarak geleceklerini şekillendirmelerine destek oluyoruz.

Anasınıfı

İlkokul

Ortaokul

Tam gün eğitim veren okulumuzda, veliler gün sonunda devamsızlık ve günlük ödevleri görebileceği smart eğitim portalı hizmete sunulmuştur. Aynı zamanda Smart mobil uygulamamızla ödev bildirimleri ders öğretmenleri tarafından anında velilerimize ulaştırılır ve yapıp yapmadıkları hususunda velilerimizden geri dönüt istenir.

Okuldan sonra da öğrencilerimizin yanında yer aldığımı eğitim sistemimizle Ankara Çankaya kolejleri arasında, başarılarımızı çoğaltarak ilerlemekteyiz. Böylece uygulamamızla tüm velilerimiz öğrencilerimizin günlük ders programlarını, yemek menüsünü, devamsızlık durumunu ve ders notlarını anında takip edebilir.

Bilişim Koleji kalıcı eğitim-öğretimi gerçekleştirmek amacıyla birçok projeye imza atan Çankayadaki özel okullar arasında en yenilikçi okul olma özelliğine sahiptir. Aynı zamanda öğrenciler, destekleyici uygulamalardan Free Evening’te, günlük ödevler ya da kulüp etkinlikleriyle günün son saatini özgürce değerlendirirler.

İçerisinde haftanın konularıyla ilgili testler, boşluk doldurmaca, sürükle bırak gibi değişik ölçme değerlendirme sorularının olduğu uzaktan eğitim sistemimiz Evde Eğitim ile eğlenceli bir hafta sonunu geçirirken aynı zamanda öğrendiklerini pekiştirirler. Her Bilişimli öğrenci okumayı öğrendiği 1. Sınıftan itibaren düzenli olarak kitap okuma çalışmaları yapılarak öğrenciler teşvik edilir.

Öğrencilere kendi öğrenme ortamlarını hazırlayıp, onlara etkinlikleri uygulamak için fırsat verdiğimiz  yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli, Bilişim Koleji Tematik Sınıflar Konsepti içinde titizlikle uygulanır.

Çankaya Özel Okul Arasında Bilişim Farkı: Zeka Gelişimini Destekleyen Oyunlar

Çocukların zihinsel gelişimlerine katkıda bulunan Bilişim Koleji, Ankara Çankaya özel okullar arasında farkını göstermiştir. Aynı zamanda zekâ ve oyun stratejilerini geliştirmek amacıyla açılan Zekâ Oyunları sınıfını hayata geçiren Bilişim’de;

 • Satranç,
 • Bornimago,
 • Scrubble,
 • Rubik küp,
 • Sudoku,
 • Dehliz,
 • Hashi,
 • Abalone,
 • Mangala gibi oyunlarla öğrencilerin kavrayış becerileri yükseltilir.

ankara özel okullar listesi

Robot teknolojisinin öğretilip öğrencilerin kendi üreticiliklerini bu bilgiye birleştirip harikalar ortaya çıkardıkları Robotik sınıfında ise geçen her dakika çocukların fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimine katkı sağlar. Ana sınıfından itibaren öğrencilere robotik ve kodlama eğitimi vererek Çankayadaki özel okullar arasında farkımızı ortaya koymaktayız.
Çevresel duyarlılık gerektiren konuları uygulamalı olarak öğrendikleri Ekoloji sınıfında bilimsel çevre projeleri geliştirirler. Tüm bu çalışmalarla Bilişim Koleji, Çankaya kolejler içerisinde farklı bir noktada bulunmaktadır.

Çankayadaki Özel Okullar Arasında 2 Yabancı Dil Eğitimi Veren Özel Okul

İngilizce eğitimde fark yaratan ve en iyi özel okullar ortaokul olan Bilişim Koleji, sadece Ankarada bulunan kolejler arasında başarısını tüm kente kanıtlayarak en iyi özel okullar arasına girmiştir.

Başka bir dile ait hiçbir uyarıcının olmadığı İnteraktif İngilizce sınıflarında uzman  öğretmenlerle işlenir. 4. Sınıftan itibaren Almanca ikinci yabancı dil olarak öğretilmeye başlanır.

Sınıflarda bilgisayar destekli akıllı tahtalar başta olmak üzere projeksiyonlar ve fonksiyonel yazılımların da kullanıldığı teknolojik donanımla dünya standartlarındaki sınıflarda bilgi verilir.

Çukurambardaki özel okullar arasında yer alan Çankaya Bilişim Koleji; antibakteriyel, %99’u yeniden değerlendirilebilen ergonomik rengarenk sıra ve masalar estetik bir görüntüye sahiptir.

Kendi mutfağımızda hijyenik koşullarda hazırlanan kahvaltı ve yemek menüleri uzman diyetisyenler tarafından, öğrencilerin günlük kalori ihtiyaçları göz önünde bulundurularak hazırlanır.

Çankaya özel okul ve butik okul anlayışının hakim olduğu kolejimizde; taze, günlük ve organik gıdalarla hazırlanan yemekler şık porselen tabaklarla sunulur öğrencilere…

ankara çankaya özel okullar

Çankaya özel okul denince akla gelen ilk isim olan Bilişim Kolejinde öğrencilerimizin her biri başlı başına bir bireydir. Her öğrenci bizim için çok büyük önem ve değer taşır.

Yetenekleri de aynı oranda değerlilik ve farklılık gösteren öğrencilerimizi, ilgi ve eğilimleri doğrultusunda rehberlik birimi kulüplere yönlendirir. En az bir enstrüman çalmasını beklediğimiz öğrencilerimiz müzik derslerini piyano ve elektronik müzik tahtası eşliğinde işler.

Piyano, keman, yan flüt, gitar  gibi müzik kulüplerimiz hedeflenen başarıya ulaşmamızı sağlar. Sanat, spor, bilimsel ve hobi kulüpleri çocuklarımızın geleceği ile ilgili bize ipuçları verir.

Başarının En Büyük Mimarı: Öğretmenlerimiz

Çankayadaki özel okullar arasında bulunan Bilişimde uygulanmakta olan eğitim koçluğu sistemi sayesinde, rehberlik anlayışına da yeni bir boyut kazandırılmıştır.

Bilişim Koleji Rehberlik Birimi; öğrencilerin kendi davranışlarını ve duygularını sorgulayarak gelişimlerinin desteklendiği, yetenek ve değerlerinin farkına varmalarına yardımcı olan uzman kadrosuyla öğrencilerin bireysel ve sosyal gelişimini en üst düzeyde destekler.

En iyi özel okullar ortaokul olan Çankaya Bilişim Koleji akademik kadrosunu profesyonel, yenilikçi, birikimli, dinamik, öğretmeyi yaşam biçimi olarak seçen öğretmenlerden oluşturur.

İlk günden itibaren öğrenciyi aktif olarak eğitim sürecinin içerisine dâhil eden öğretmenlerimiz, Bilişim’in başarılarının en büyük mimarıdır. Her daim kendisini geliştiren ve değiştiren öğretmen kadrosuyla Bilişim Koleji, Ankara Çankaya özel okullar listesi içerisinde en ön sıralarda yer almaktadır.
Bilişim Koleji,  Meb’den önce uygulamaya başladığı 4 periyot şeklinde eğitim sistemiyle Ankarada bulunan kolejler arasında fark yaratmıştır. Her periyot arasında birer hafta ara vermekteyiz. Bu şekilde hem öğrencilerimizin dikkatini daha üst düzeyde tutmaktayız, hem de monotonluğun önüne geçmiş oluyoruz.

Ankara Çankaya kolejleri içerisinde en iyi arasında yer alan Bilişim Kolejinde periyot aralarında; genellikle hem öğrencilerimizin dinlenmelerini sağlamak, hem de dil becerilerini geliştirmek için şehirden uzak tatil beldelerinde Dil Kampları yapılmaktadır.

İyi bir başlangıç yarı yarıya başarı demektir. Çankaya özel okul içerisindeki Bilişim Kolejinde her öğrenci akademik ve sosyal alanda başarıyı hedefler. Çocuklarımıza hedefe ulaşmada yardımcı olup yönlerini bulmasını sağlayan tek değer; pusulaları, küçük yürekleridir.

Bilişim Koleji… Hedefin Başarı, Pusulan Kalbinse…