Neden Bilişim Koleji

Hakkımızda

Neden Bilişim Koleji

Nitelikli bir eğitim için gerekli tüm altyapının eksiksiz sağlandığı, güçlü eğitimci kadrosu ve teknolojik okul konseptiyle kolejimizi Türkiye’ye özgün bir eğitim modeli kazandıracak biçimde hayata geçirdik. Ankara’nın en başarılı özel okulları arasında bulunan Bilişim Eğitim Kurumları, bir dizi yenilikle birlikte öğrencilere çağdaş eğitimi sunar. En iyi eğitimin adresi olan kolej, geçmişteki başarılarını artırarak devam etmektedir.

Ankaradaki kolejler arasındaki Bilişim Koleji öğrencileri, ana sınıfından üniversiteye kadar, akademik, sanatsal ve sportif alanlarda okulumuzda elde ettikleri bilgi, donanım ve becerilerle yaşam boyu başarılı bir geleceğe de sahip olmaktadır. Mezun ettiğimiz öğrencilerimizin başarılı statülerde yer almasıyla biz de Ankara’nın en başarılı özel okulları sıralamasında ilk sırada olduğumuzun gururunu yaşamaktayız.

Eğitim Koçlarıyla Tam Başarı

Eğitimde gelişimin ve de değişimin öncü okullarından biri olan Bilişim Koleji, mevcut rehberlik sistemini revize ederek eğitim koçluğu sistemiyle öğrencilerini çok yönlü olarak geliştirmeyi amaçlamıştır. Sadece akademik anlamda başarıya ulaşmasının yanında öğrencilerinin, psiko ve sosyal alanlarda da yanında yer alarak öğrencilerin tam bir gelişim süreci geçirmelerini hedefler. Güvenli Okul, Ankara'da özel okullar, en iyi kolejler, okulda beslenme, en iyi özel okullar, yemek listesi, okul yemekhanesi, kantin, sağlıklı beslenmeBilişim Kolejinde uygulanan öğrenci koçluğu sistemi, hali hazırda devam etmekte olan rehberlik sistemine ek olarak geliştirilen ve yenilenen bir sistemdir. Öğrenci koçlarının az sayıda öğrenciyle çalışabilme imkanının sağlanmasıyla, öğrenci koçları her hafta düzenli bir şekilde öğrencilerle birebir görüşme olanağı bulur. Öğrencileri çok daha yakından takip edebilen eğitim koçları, bu sayede öğrencilerin akademik ve pedagojik gelişimlerini gözlemleyebilir.

 
Ankara'da En Başarılı ve En Kaliteli Özel Okul Bilişim Eğitim Kurumları 2022-2023 Eğitim-Öğretim Dönemi Erken Kayıtlarımız Başladı!

25 Yıllık Eğitim Tecrübesi

Amacımız

Bilişim Kolejinde Amacımız

Eğitim açısından donanımlı,
Kendine güvenen,
Çözüm odaklı,
Yabancı dili etkin bir şekilde kullanan,
Maddi ve manevi değerler konusunda duyarlılığı gelişmiş,
Çevreye ve çevre sorunlarına duyarlı,
Üretebilen ve uygulayabilen öğrenciler yetiştirmektir.
BİLİŞİM KOLEJİNDE GİRİŞİMCİ BİREYLER YETİŞTİRİYORUZ

1996 yılından şuana kadar kök salarak faaliyetlerimize devam ettiğimiz Bilişim Kolejinde, dünya standartlarına uyum sağlayabilecek bireyler yetiştiriyoruz. Değerlerine bağlılığı, uluslararası eğitime açık Bilişim Kolejinin Ankaradaki özel okullar arasında ilk sırada yer alması bile başlı başına neden Bilişim’i tercih etmeniz gerektiğinin cevabıdır. Sadece akademik başarıyı teşvik etmeyi değil, aynı zamanda girişimcilik, liderlik, takım çalışması ve grup dinamikleri ruhunu geliştirmeyi amaçladığımız Bilişim Kolejinde öğrencilere geniş fırsatlar, mentörlük ve rehberlik sağlamaktayız.

Diğer kolejlerde var olmayan eğitim sistemini uyguladığımız Bilişim Kolejinde hedefimiz “Öğrenen Okullar”ın kültürel ideolojisini benimsemektir. Öğrencilerin hem akademik anlamda hem de spor ve kültürel açıdan başarılı bireyler olması bizim için çok önemlidir. Sadece okul döneminde değil öğrenciler, mezun olduktan sonra da diledikleri zaman şubelerine gelerek eğitim danışmanlarından yararlanabilirler.

Eğitimde öncü bir kurum haline gelen Bilişim Koleji, Ankaradaki özel okullar arasında eğitim modeli ile uluslararası başarılarına başarı katarak ilerlemeye devam ediyor. 

Kendine Özgü Eğitim Modeli İle Tam Öğrenme

Ankaradaki kolejler arasında yer alan Bilişim Koleji, uygulamakta olduğu sistemle öğrencilerin her alanda başarıya ulaşmasını amaçlar. Kendine güvenen, becerileri hakkında bilgi sahibi ve yeteneklerinin farkında olan bireyler olarak yetişen öğrenciler; dünyayı değiştirmek için gerekli olan gücü ve bilgiyi kendilerinde görürler.

Ankara’nın en başarılı özel okulları arasında yer alan Bilişim Eğitim Kurumları, eğitim hayatı boyunca yeniliklerin peşinden giderek ve teknolojiyi kendi eğitim modeli ile birleştirerek, başarılarını artırmaktadır. Gelişim ve değişimi takip ederek, öğrencilerin de bu değişimden ve gelişimden en iyi şekilde faydalanmasını destekler.

Ankaradaki özel okullar arasında STEM eğitim anlayışına sahip olan kolejde, öğrencilerin kendilerini geliştirebileceği pek çok farklı ders ve etkinlik gerçekleştirilmektedir. Her öğrencinin birbirinden farklı özelliklere sahip olduğunun bilinciyle hareket eden kolej, öğrencilerin içlerindeki ışığın bilincine varmalarına yardımcı olur.

Öğrencileri Geliştirecek Ders İçerikleri

Bilişim Eğitim Kurumlarında amaç, öğrencilerin derste öğrendikleri konuları günlük hayata da uygulayabilmeleridir. Bilişim Kolejinde öğrenciler, derslerde öğrendikleri konularla ilgili, “Bu bizim ne işimize yarayacak?” sorunsalıyla karşılaşmazlar. Çünkü, öğrendikleri her bilgiyi günlük hayatlarındaki örnekleriyle birlikte, yaşayarak ve deneyerek öğrenirler.

Ankaradaki kolejler arasında Ankaranın en iyi koleji olan Bilişim Kolejinde, öğrenci merkezli eğitim anlayışı hakimdir. Her öğrenciyle birebir ilgilenilerek, öğrencilerin kendilerine olan güvenlerinin artması sağlanmaktadır.

Ankara’nın en iyi koleji olan Bilişim Kolejinde öğrencilerin gelişimleri için temel derslerin yanında farklı dersler de bulunmaktadır.

  • Robotik ve kodlama eğitimiyle robotların dilinden anlayan ve kendi robotlarını geliştiren bir nesil yetiştirilmektedir.
  • Öğrenciler, güzel sanatlarda geleneksel ve modern sanatları sentezleyerek, en iyi şekilde yorumlayabilir.
  • Birbirinden farklı zeka oyunlarıyla öğrencilerin hayata farklı bakış açılarıyla bakabilme ve anlamlandırabilme becerileri geliştirilmektedir.
  • İyi bir şekilde İngilizce bilgisi ve ikinci yabancı dil desteğiyle birlikte öğrencilerin, dünya vatandaşı olarak yetişmeleri sağlanmaktadır.
  • Gündemi takip eden, değişimin bir parçası olan, teknolojide rol oynayan ve tüm bunlarla birlikte kendi değerlerinin bilincinde ilerlerler.