Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

Sorularla Sistemimizi Öğrenebilirsiniz

Ankara En İyi Kolej
Özel Okullarımız Çankaya, Pursaklar ve Hüseyingazi bölgelerinde bulunmaktadır.

Ankara’nın LGSde en başarılı özel okulları olan kurumlarımız butik kolej anlayışı ile eğitim vermektedir.

Çankaya Özel Okullar: Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul

Pursaklar Özel Okulları: Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul

Hüseyingazi Mamak Özel Okulları: Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi

Ayrıntılı adres bilgilerine buradan bakabilirsiniz.

Bilişim Okulları eğitim faaliyetlerine 1996 yılında dershane olarak başlamış,

2008 yılında Pursaklar’ın en başarılı koleji olan “Pursaklar Bilişim Koleji”,

2010 yılında  LGS’de 3 defa Türkiye Birincisi çıkaran “Çankaya Bilişim Koleji”,

2015 yılında da Mamak özel okulları arasında yükselen bir başarı gösteren “Hüseyingazi Bilişim Koleji” açılmış,

açıldığı tüm bölgelerde de Ankarada özel okul arayan velilerin birinci tercihi olmuştur.  

Kolej Anaokulu

Kolej anaokulu içerisinde öğrencinin bilişsel ve duygusal olarak gelişimlerine bakılmaktadır. Ön tanılama testi ve metropolitan testi uygulanarak değerlendirme yapılmaktadır. Rehberlik öğretmenlerimiz çocuk gelişimi uzmanlarımız bu konuda velilerimizi görüşme sonrası bilgilendirmekte ve değerlendirme sonucuna göre karar verilmektedir.

    • Özel İlkokul ve Ortaokul

Bilişim Kolejinde, ilkokul ve ortaokul seviyelerindeki öğrencilerimizi sınavla değil tanıyarak alıyoruz. Öğrencinin kaydını yapmadan önce okulumuzun rehberlik uzmanı ve ilgili müdür yardımcısı ile görüşme gerçekleştiriyoruz. Şayet öğrenci ara sınıf geçişlerinde ise ilave olarak not dökümünü istiyoruz. Öğrencinin duygusal ve akademik anlamda hazır olması durumunda kesin kayıt işlemini gerçekleştiriyoruz. Birinci sınıf kayıtları hakkında daha detaylı bilgi almak için kampüslerimize gelebilirsiniz.

    • Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi

Lgs’de en başarılı okul olan Bilişim Koleji’nde, Anadolu Lisesi’ne kayıt yaptırmak için öğrencinin LGS sınavından en az 350 puan alması gerekmektedir. Fen Lisesi kayıtlarımız için, öğrencinin LGS sınavından en az 450 puan alması gerekmektedir. Lise birinci sınıf kayıtları ve detaylar hakkında size en yakın şubemizle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Okul Kıyafetleri

Okul kıyafetlerimizi web sitemizden satın alabilirsiniz veya okullar açılmadan önceki hafta, okulumuzda açılan standlardan temin edebilirsiniz.

Eğitim Ücretlerimize kıyafet ücretleri dahil değildir. Mavi Lacoste, camel pantolon ve eşofman zorunludur. 

Özel Okul Kıyafetleri

Okul kıyafetlerimizi web sitemizden satın alabilirsiniz veya okullar açılmadan önceki hafta, okulumuzda açılan standlardan temin edebilirsiniz.

Eğitim Ücretlerimize kıyafet ücretleri dahil değildir. Mavi Lacoste, camel pantolon ve eşofman zorunludur. 

Okulumuzda hem birebir hem de grup olarak etüt sistemi uygulanmaktadır. İhtiyacı olan öğrenciler veya öğretmenlerimiz tarafından tespit edilen öğrencilere etüt tanımlaması yapılır.  Ayrıca rehberlik servisimiz tarafından öğrencilerin derslerdeki başarısı araştırılarak, ÇİZGİ ALTI öğrenciler için hafta içi ya da hafta sonu etüt programları düzenlenmektedir.

Kampüslerimizde farklı alanlarda kulüpler bulunmaktadır. Öğrencilerimiz ilgi alanlarına göre istedikleri kulüplere katılarak, yapılan etkinliklerle kendilerini geliştirebilmektedir. Gerçekleştirdiğimiz kulüp etkinlikleriyle öğrencilerimizi aktif tutmakla birlikte, etkinliklerle bilgi ve becerilerini geliştirmelerini amaçlamaktayız.

Ankara en iyi kolej olan Bilişim Koleji hakkında aradığınız soruyu, sık sorulan sorular arasında bulamadıysanız bizimle her zaman iletişime geçerek, sorularınızı cevaplandırabilirsiniz.

Özel Okul Bursluluk Sınavları

Özel okullar bursluluk sınavları ile öğrencinin elde ettiği başarı doğrultusunda indirim uygulanmakta ya da burs verilmektedir. Aynı zamanda bursluluk sınavı okul yönetimi tarafından alınan karar doğrultusunda her yıl yapılmaktadır. Sınavlarımıza 2,3,4,5,6,7,8. ve 9,10,11. sınıf öğrencileri başvurabilmektedir.

Özel Okullar Bursluluk Sınavları Sonuçları

Bursluluk sınavı sonuçları öğrencinin verdiği doğru cevaplar üzerinden değerlendirilmektedir. Ayrıca yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecektir. Bursluluk sınavları sonuçları doğrultusunda öğrencilerin kazandığı indirimler belirlenmektedir.

Kolej bursları yıl sonu öğrenci ortalaması 70’in altına düşmesi, nakil gitmesi ya da mezuniyet durumunda kesilir. Böylece Kolej bursları, nakil giden öğrenci daha sonraki süreçte nakil gelmesi durumunda aldığı burstan faydalanamaz.

Öğrenciler bursluluk sınavı indirimlerinden mezun olana kadar faydalanırlar. 

Lgs’de en başarılı okul olan Bilişim Koleji’nde yıllık eğitim maliyeti yaş gruplarına göre farklılık göstermektedir. Ayrıntılı fiyat bilgilerine Bilişim Koleji Özel Okul Fiyatları kısmından ulaşabilirsiniz. Ayrıca ücretlerimizde bulunan servis ve kırtasiye masrafları eğitim maliyeti içerisine girmemektedir.

Tüm okullarımızda servis hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz için okulumuza yakın ve orta uzaklıkta olan bölgelere servis hizmeti kesin verilmekte olup uzak bölgelerden kayıt yaptıran velilerimizin okul yönetimi ile konuşarak teyit almalarında fayda vardır. Servis Ücretlerinde Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirlemiş olduğu fiyatlar kullanılmakta olup bölgeye ve öğrenci yoğunluğuna göre ücretlerde minimal düzeyde farklılıklar bulunmaktadır.

Yemeklerimiz kendi aşçılarımız tarafından okulumuzda yapılmaktadır. Ayrıca yapılan bu yemeklerin kontrolleri Sağlık Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı tarafından yapılmakta olup, uzman diyetisyenimiz tarafından bir öğrencinin günlük alması gereken kalori hesabı göz önünde bulundurularak hazırlanmaktadır. 

Özel Okul fiyatlarımıza yemek ücretleri dahil olup öğrencilere yemek hizmeti zorunlu olarak verilmektedir.

İlkokul 4. sınıftan itibaren almanca dersi ikinci yabancı dil olarak verilmektedir. 

Tüm Soru ve İstekleriniz İçin Bizimle İletişime Geçin

Bilişim Koleji olarak, sıkça karşılaşılan sorularınıza hızlı ve etkili bir şekilde cevap vermek için bu Sık Sorulan Sorular (SSS) bölümünü oluşturduk. Bu bölümde, okulumuzla ilgili genel bilgilerden, eğitim programlarına, kayıt süreçlerinden, etkinliklere kadar birçok konuda sıkça sorulan sorulara kısa ve öz yanıtlar bulabilirsiniz. Eğer sorularınıza burada yanıt bulamazsanız, bize her zaman ulaşabilirsiniz. Size daha iyi yardımcı olabilmek için buradayız.