BİLİM – TEKNOLOJİ – MÜHENDİSLİK – MATEMATİK

STEM disiplinler arası bir öğrenim yaklaşımıdır. Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşmakta ve bu alanların birbirine entegre edilmesinde ortaya çıkan bir kavramdır. Farklı bir bakış açısıyla STEM Eğitimi; teorik bilgilerin pratiğe dönüştürülmesi yani yeni bir ürün ortaya koyulmasına STEM denir. En iyi okullar arasında yer alan Bilişim Koleji olarak, gerçekleştirdiğimiz farklı STEM etkinlikleri ile öğrencilerimizi başarıya taşımaktayız. Peki öğrencilerin başarıları üzerinde son derece büyük ve önemli bir etkiye sahip olan STEM nedir ve STEAM uygulamalarından farklılıkları nelerdir?

 

En iyi okullardan arasından stem eğitimi ile sıyrılarak farkını ortaya koyan Bilişim Eğitim Kurumları'nda parlayan yeni nesiller ve geleceğimiz...

 

Benimsediğimiz eğitim anlayışıyla öğrencilerimiz, her gün yeni şeyler öğreneceğinin ve deneyimleyeceğinin bilinciyle okula gelir. STEM eğitiminde esas, öğrenilen bilgilerin hayatın birer parçası durumunda olmasıdır. Bu şekilde öğrencilerimiz iş hayatına da hazırlanmaktadır.

STEM Eğitiminin Öğrenciye Katkıları Nelerdir?

  • Eğitim programının içeriğini canlandırıcı bir öğrenme ortamı sağlar.
  • Öğrencilerin yeni buluşlar keşfetmesini, olaylar arasındaki ilişkiyi daha iyi anlamaları olanağını sağlar.
  • Yeni ürün ortaya koyarak, ekosisteme katkı sağlar.
  • İşbirliği ve bağımsız çalışma yoluyla öğrencilerin öz güven ve öz yeterliliğini geliştirir.
  • Öğrencileri esneklik ve güven içinde düşünmeye teşvik eder.
  • Dijital çağın becerilerini kazandırmaya olanak sağlar.
  • Karşılaştıkları sorunlara daha kısa ve çözümler üretmeyi sağlar.
  • Öğrenme motivasyonunu artırır.
  • Tasarım odaklı düşünme ve yenilikçi olmayı sağlar.

Bilişim Koleji olarak tüm kampüslerimizde uygulanan STEM eğitimi ile öğrencilerimizin fen, teknoloji, mühendislik ve matematik disiplinlerindeki temel bilgi düzeylerini arttırarak bu disiplinler ile ilgili problemleri çözmek için günlük yaşamlarında yaratıcı çözümler uygulamalarını sağlamak temel hedefimizdir.

En iyi okullardan arasından stem eğitimi ile sıyrılarak farkını ortaya koyan Bilişim Eğitim Kurumları'nda parlayan yeni nesiller ve geleceğimiz...

STEM EĞİTİMİNE SANATI KATARAK FARKLI BOYUTLARA TAŞIYORUZ

Bilişim Kolejinde verdiğimiz STEM eğitimi ile öğrencilerimizi, tarımdan endüstriye, çevre yönetiminden sağlık hizmetlerine kadar pek çok alanda başarı için hazırlıyoruz. Üstelik model, bilim, matematik ve teknoloji alanlarıyla da sınırlı bırakmayarak dil bilgisi, edebiyat ve güzel sanatlar gibi bölümlere de kolaylıkla adapte edilebiliyoruz.

Bilişim Kolejlerinde uygulamaya başladığımız STEM Eğitimiyle öğrencilerimize yeni buluşlar keşfetmelerini sağlıyoruz. Velilerin kolej seçimi telaşı başladığında araması gereken önemli kriterlerden birisi olan STEM eğitimi, Bilişim Kolejinin temel yapı taşlarından birisi haline gelmiştir.

STEM eğitiminin 4 temel prensibini sanatın içerisine kattığımız ya da sanat yoluyla entegre edilmesi yaklaşımına ise STEAM diyoruz. STEAM; fen, teknoloji, mühendislik ve matematik dallarının arasına art yani sanatı katarak STEM eğitimini daha farklı boyutlara taşıyoruz. Uluslararası standartlarda verdiğimiz STEM eğitimi ile kolej seçimi yapan tüm velilerden tam not alıyoruz. STEAM, öğrencilerin bu önemli alanlarda öğrendikleri ile sanat uygulamaları, öğeleri, tasarım ilkeleri ve standartları arasında bir bağ kurarak öğrenmelerine olanak tanıyor.

STEM Etkinlikleri

En iyi okullar arasında yer alan Bilişim Koleji olarak, yürütülen çalışmaların başarıya ulaşabilmesi adına öğrencilerin merak duygularını daima beslemekteyiz. Gerçekleştirilen farklı etkinliklerle öğrencilerimizi düşünmeye ve sorgulamaya teşvik etmekteyiz. Bu sayede öğrencilerimiz kendi robotlarının sahibi olabilir ya da hızlı trenlerin çalışma mantığını kavrayabilirler.

En iyi okullardan arasından stem eğitimi ile sıyrılarak farkını ortaya koyan Bilişim Eğitim Kurumları'nda parlayan yeni nesiller ve geleceğimiz…