Yazılı Tarihleri

Bilişim Koleji 2021-2022 eğitim dönemini kapsayacak yazılı ve deneme takvimi, müfredat göz önüne alınarak hazırlanmaktadır.  Sınavlar tüm kampüslerimizde ortak sınav olarak yapılıp, 1 hafta sürmektedir. Dönem başında belirttiğimiz yazılı tarihleri ile öğrencilerimizin sınavlara, stressiz bir şekilde hazırlanmalarını sağlamaktayız.

Eğitim sistemimizi toplamda 4 periyottan oluşturarak Ankarada özel okullar arasında bir ilke daha imza atmış bulunmaktayız. Her periyotta 1 sınav yapılmakla birlikte bir eğitim döneminde toplamda  4 sınav yapılmış olmaktadır. Sınavlarımız, öğrencilerimizin bilgi ve becerilerini ortaya koyacak şekilde hazırlanmaktadır. Sınav sonuçlarına göre öğrencilerimiz kendilerini geliştirmeleri gereken noktaları görebilmektedirler.

LGSde en başarılı okul olmamız da yaptığımız çalışmalarımızın bir karşılığı olmaktadır.

Bilişim Koleji’nde öğrencilerimizin eksik kaldıkları yerleri giderip, konu tekrarı yapabilmeleri amacıyla yazılı etütleri yapılmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin sınavlarındaki başarı oranlarının yükseltilmesi hedeflenmektedir. EDOP Akademi sistemini kullanarak, öğrencilerimizin takiplerini okul dışında da yapmaktayız. Öğrencilerimiz, tatil zamanlarında istedikleri yerden ders çalışabilmenin ve konu tekrarı yapabilmenin kolaylığını yaşamaktadırlar. Bu çalışmalarla Ankaradaki en iyi özel okullar arasında Bilişim Koleji olarak farkımızı yansıtmaktayız. En iyi kolejler arasında aldığımız yeri korumak ve öğrencilerimizin başarılarını devamlı kılmak için her gün daha fazla çalışmaya devam etmekteyiz.

Deneme Sınavlarıyla Öğrencilerimize Tam Destek

Bilişim Koleji olarak, modern ve yenilikçi eğitim anlayışıyla ilerlemekteyiz. Derslerimizi,  öğrencilerimizi derslerden soğutmadan, eğlenceli ve onları aktif tutacak şekilde işlemekteyiz. Öğrencilerimizin motivasyonunun yüksek olmasının başarıyla eşdeğer olduğunun bilincinde olarak, her periyot sonunda bir haftalık ara vermekteyiz. Tatil dönemlerinde de öğrencilerimizin takiplerini tutmakta, onların eğlenmelerini ve dinlenmelerini hedeflerken aynı zamanda okuldan kopmamalarını da sağlamaktayız. Bu çalışmalarımızla da Ankarada özel okullar arasında, en iyi kolejler listesinde yer almaktayız.

Öğretmenlerimiz tarafından öğrencilerimizin başarılı ve başarısız oldukları noktalar sürekli olarak takip edilmektedir. Bununla birlikte, öğrencilerimizin de kendi takiplerini yapabilmeleri ve sınavlara daha iyi bir şekilde hazırlanabilmeleri amaçlanmaktadır.  Yıl içerisinde gerçekleştirdiğimiz 6 deneme sınavıyla öğrencilerimiz, tekrar çalışmaları  gereken kısımları görebilmektedirler. Bu çalışmalarımızın sonucunda öğrencilerimizin sınavlardan aldıkları puanlarla, LGSde en başarılı okul olmaktayız.

Yazılı tarihleri açıklandıktan sonra ve öncesinde öğrencilerimizin rahat ve aktif ders çalışmalar bizler için önemlidir. Bu nedenle kullanmakta olduğumuz Haydi Sor uygulaması ile öğrencilerimiz, sadece okulda değil her yerde çözemedikleri soruları öğretmenlere iletebilmektedir. Öğrencilerimize sunduğumuz tüm bu destekler bizleri de Ankaradaki en iyi özel okullar arasında yükseltmektedir.

Yazılı Takvimini Görüntülemek İçin Tıklayınız..