Eğitim Felsefemiz

Geleceğin çok yönlü ve güçlü bireyleri Bilişim Koleji ile yetişiyor. En başarılı özel okullar denince ilk akla gelen Bilişim Kolejindeki eğitim felsefemiz ile, öğrencilerimizin içlerindeki potansiyeli fark edip geliştirmelerine yardımcı oluyoruz.

Değerlerimiz

  • Bütünlük: Sahip olunan değerli nitelikler akademik başarı kadar önemlidir. En iyi özel okul Ankara olan Bilişim Koleji yüksek ahlaki değerlerle yaşamaya, güçlü bir kişilik yapısına, sosyal bağlamda sorumluluğa ve sorgulama yeteneğine sahip olunmasına önem verir.
  • Güven: Hem çevresine hem de kendisine güvenen bir toplum inşası öncelikle okulda başlar. Bilişim Koleji, güven merkezli eğitim anlayışına sahip okul kültürüyle öğrencilerin birbirlerine inandıkları bir ortam için çalışmalar yürütür.
  • Farklılık: Bilişim Koleji farklılığı ve yaratıcılığı benimseyerek farklılıkların anlaşılıp takdir gördüğü ve teşvik edildiği bir ortam sunar. Eğitimde değerler eğitimi görüşüyle, öğrencilere yeni bakış açıları kazandırır.
  • Sorumlu İletişim: Bilişim Koleji; öğrencilerini, çalışanlarını ve Bilişim ailesini etkin bir şekilde ve saygı çerçevesi içerisinde iletişim kurmaya teşvik eder. Anlamak için dinlemenin önemini vurgular. Veli öğretmen ilişkisi güçlü olan Bilişim Koleji, Ankara genelinde en başarılı özel okullar arasında en üst sırada yer almaktadır.
  • Uluslararası Farkındalığa Sahip Olma: Kaliteli okul anlayışına sahip olan Bilişim Koleji; Küresel konulara ilgi çekmek için imkanlar yaratmak, Farklı kültürlerle iletişim kurmak ve onları anlamak için birden çok dili akıcı şekilde geliştirmek, Saygı ve hoşgörü yoluyla farklı bakış açılarından bakacak şekilde farkındalık geliştirmek, Öğrencilere, onları çevrelerindeki dünya ile etkileşim içine sokacak bilgi ve becerileri kazandırmak için gayret gösterir.
  • Azimli Olma: En iyi özel okul Ankara daki Bilişim Koleji, öğrencilerinin öğrenmelerinin ve farkındalıklarının en üst noktaya ulaşması için gayret gösterir.
  • İnovasyon: Yürütülen bir dolu teknolojik çalışmalarla eğitimde teknolojinin tam olarak kullanılması için çalışan Bilişim Koleji, geliştirdiği projelerle öğrencilerin de teknolojiyi etkin kullanımı yanında yönetebilmesini hedefler.
  • Empati: Kendisini karşısındaki kişinin yerine koyabilme becerisine sahip, sezgisel olarak tüm canlıların hislerini ve de düşüncelerini anlayabilen bireyler yetiştirmek amacıyla çalışır.

Eğitimde değerler eğitimi sürecini başlatarak ve benimsediğimiz eğitim felsefemiz ile başarılarımızı devam ettirmekteyiz.

Özel okullar Ankara da kaliteli okul anlayışıyla hareket eden Bilişim Eğitim Kurumları, sahip olduğu başarıyı korumak ve yükseltmek için benimsediği ilkeler çerçevesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Bursluluk Başvuru

En Başarılı Özel Okul Bilişim Koleji

İngilizce eğitim veren kolejler içinde en iyi özel okul olan okulumuz,  Ankara özel okullar listesi içerisinde zirveye yerleşen ve öğrencilerin kalabalıklar içerisinde kaybolmasına izin vermeyen bir kurumdur. Bursluluk sınavları sayesinde öğrenci başarısının karşılığını alabildiğiniz eğitim-öğretim yuvamız, LGS ve YKS başarısı en yüksek olan okuldur.

X