Akıl ve Zeka Oyunları Kulübü

Akıl ve zeka oyunları; bilgi gerektirmeyen oyunlardır. akıl yürütme, hızlı düşünme, yaratıcılık, ipuçlarından yararlanabilme gibi becerileri kullanarak çözülebilen sorulardır. Zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran, çabuk öğrenmeyi sağlayan akıl ve zeka oyunları Ankaranın en iyi özel okulu olan Bilişim Kolejinin de en çok kullandığı geleceğin eğitim metodudur.

Akıl ve zeka oyunları eğlenerek öğretir. Öğrenmeyi kolaylaştırarak zihni açması sebebiyle özellikle çocukların zeka gelişimi için oldukça önemli oyunlardır.

İnsan beyni sınırsız bilgiyi öğrenebilecek yapıdadır. Öğrenmenin en etkili yollarından biri de oynayarak öğrenmedir. Neredeyse bütün ülkelerde akademik ve sosyal hayat  alanlarında başarıların artırılması için zeka oyunları kullanılır. Ülkemizde ise ezberci eğitim sistemini tercih etmeyen en başarılı okullar arasında ilk sırada yer alan kurumlarımız akıl ve zekayı ön plana çıkaracak eğitimlere geçmiştir .Akıl ve zeka oyunları yıllardan beri Ankaranın en iyi özel okulu olan Bilişim Eğitim Kurumları’nın vazgeçilmez bir parçasıdır.

Akıl ve zeka oyunları çocukların olduğu kadar yetişkin bireylerin de ihtiyaç duyduğu oyunlardır. Öğrenmenin temel yapı taşı olan oyunları hem kafa dağıtmak hem de beyin aktivitelerini geliştirmek adına  her yaştan birey tercih etmektedir.

Ankaranın en iyi koleji olan Bilişim Koleji akıl ve zeka oyunları kulübü ile öğrencilerin zeka gelişimini desteklemeyi hedefliyor.

Kulüp Hedeflerimiz

Dikkat dağınıklığını gidermek
Konsantrasyonu artırmak
Okunanları anlamaya yardımcı olmak
Okuma hızını artırmak
Akıl yürütme becerisini geliştirmek
Problem çözme becerileri geliştirmek
Yaratıcılığı geliştirmek
Eleştirel düşünme yetkililiğine katkı sağlamak

Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü ile İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2022 ve 2023 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.