Kara Kalem

Kara kalem kulübü, kurşun kalem veya kömür kalem adı verilen kalemlerle yapılan tek renk çizim sanatıdır. Karakalem çalışmalarında koyu siyah, siyah tonları, gri gibi renk geçişleri vardır. Kara Kalem Kulübü Kömür kalemi söğüt ya da asma ağacının dalları yakılarak elde edilen bir çizim malzemesidir. Bu kalemin kullanımı oldukça zor ve kirleticidir. Kurşun kalemler, kara kalem kulübü çizimlerinde oldukça pratik yardımcılardır ve daha çok tercih edilir. Ulaşımı kolay ve maliyeti düşüktür. Etrafındaki ahşap kaplama sayesinde kolay kırılmayacak ve elleri fazla kirletmeyecektir. Kurşun kalemler B ve H serisi olarak iki çeşittir. Kara kalem çizimi için kullanılacak olan kara kalem kulübü seti B serisi adı verilen seridir. B serisi kurşun kalemlerde, kalem üzerindeki sayı değeri düştükçe sertlik seviyesi de artmaktadır.

Karakalem kulübü, kurşun kalem veya kömür kalem adı verilen kalemlerle yapılan tek renk çizim sanatıdır. Online kulüp, kulüp seçimi.

Kulüp Hedeflerimiz

Göz ve el arasındaki koordinasyonu sağlamak
İletişim aracı olarak sanatı kullanmak
Duygu ve düşünceleri sanatla dışa vurmayı öğretmek
Özgüven oluşturmak
Hayal gücünü geliştirmek

Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü ile İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2022 ve 2023 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.