Kort Tenisi Kulübü

Kort tenisi, açık veya kapalı sahalarda, bir veya iki kişiyle oynanabilen bir spor dalıdır. İçi boş lastik bir top ile raketler kullanılarak oynanır. Kort adı verilen tenis sahasının ortasında bir file bulunur. Bu file kortu iki eşit parçaya böler.

Tarihçiler, tenisin köklerinin 12. yüzyılda Fransa’nın kuzeyine dayandığını söylerler. Tenis kelimesi Fransızca “tut” veya “yakala” anlamına gelen tenez kelimesinden türemiştir. 13. Yüzyılda 10.Louis, tenisin açık alanda oynanmasından keyif almadığı için oyunu kapalı alanda oynamayı tercih etmiştir. 16. yüzyıldan itibaren  modern dönemdekine benzeyen raketlerle oynanmaya başlanmıştır.

18.yüzyılda ve 19. yüzyıl başlarında ise İngiltere kralı 8. Henry tarafından modern tenis duyurulmuştur. Tenis o dönemden itibaren profesyonel haleni almıştır. 1872’de Leamington’daki Avenue Road’da dünyanın ilk tenis kulübü kurulmuştur. Bu tarihten sonra tenis sporunun gelişimi hızlanmıştır. Dünyanın en eski tenis turnuvası olan Wimbledon ilk kez 1877 tarihinde düzenlenmiştir. Bu ilk turnuva ile tenis kuralları şekillenmeye başlamıştır.

Ankara özel okullar içinde en üst sırada yer alan Bilişim Eğitim Kurumları’nda spor ve sporcuya çok değer verilmektedir. Bu nedenle tenis başta olmak üzere birçok spor kulübüyle çocuklarımıza sporu sevdirmeye devam ediyoruz.

Kort Tenisi Kulübü Ankara özel okullar içinde en üst sırada yer alan Bilişim Eğitim Kurumları’nda spor ve sporcuya çok değer verilmektedir.

Kulüp Hedeflerimiz

Kemik sağlığı ve vücut gelişimini desteklemek
Esneklik, denge ve koordinasyonu artırmak
Bilişsel yetenekleri artırmak
Sosyal yetenekleri geliştirmek
Çalışma etiği kazandırmak

Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü ile İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2022 ve 2023 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.