Gitar Kulübü

Gitar pek çok müzik türüne yatkındır. Gitar, hemen hemen her müzik türünde kullanılan, oldukça yaygın bir enstrümandır. Müzik aletleriyle kıyaslandığında gitar öğrenilmesi çok daha kolay bir alettir.

Gitar parmakla ya da penayla çalınan esasen sekiz şekline benzeyen yanları iki tarafı oyuk üzerinde ses perdeleri olan uzun saplı ve telli bir çalgıdır. Üst kalın teller sarma çelik tel, diğer üç tel ise naylon teldir. Gitarlar genelde altı tellidir; 7, 10, 12 telli gitarlar da mevcuttur ve değişik ağaç türlerinden yapılırlar. Ağaçların türüne ve işlenişine göre kalite kalite değişir. Gül ağacı, maun, abanoz, kızılağaç ve sedir bu ağaç türlerinden bazılarıdır Sap, gövde ve baş olmak üzere 3 ana bölümden oluşurlar. Gitarlar genelde perdelidir fakat perdesiz çeşitleri de vardır. Gitar akordu kolaydır, akort burgularını doğru sesi verecek şekilde çevirerek gitar akordu yapılır.

Gitarın birden fazla çeşidi vardır.

Gitar Çeşitleri

-Klasik Gitar

-Akustik Gitar

-Elektro Gitar

-Bas Gitar

Gitar Kulübü en başarılı kolej olan Bilişim Eğitim Kurumları'nda çocuklara müziğin iyileştirici gücüyle hitap eden bir kulüptür.

Gitar Kulübü en başarılı kolej olan Bilişim Eğitim Kurumları’nda çocuklara müziğin iyileştirici gücüyle hitap eden bir kulüptür.

Kulüp Hedeflerimiz

Motor hareket becerilerini geliştirmek
Sağ ve sol el koordinasyonunu geliştirmek
Konsantrasyonu arttırmak
Planlama ve karar alabilme becerilerini geliştirmek
Müzik kulağı ve ritim duygusunu geliştirmek

Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü ile İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2022 ve 2023 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.