Robotik 3d Tasarım Scratch Kulübü

En iyi kolej olan Bilişim Koleji Yapay Zeka Destekli Robotik Tasarım Kulübü ile öğrencilerimiz hayallerinde kurdukları robotları gerçeğe dönüştürebilme olanağı elde etmektedir. Hızla değişime uğrayan ve gelişen dünyamızda Robotik Tasarım Kulübü eğitimimizle öğrencilerimizi teknolojiyi üreten bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflemekteyiz.

Robotik kısaca; elektronik devreleri ve kodlama dillerinden yardım alarak, yapılan robotları istenildiği şekilde hareket ettirmek olarak tanımlanabilmektedir. Öğrencilerimize sunduğumuz robotik kodlama dersleri, temel düzeyde robotik konusunda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır.

3D tasarım eğitimi için dünya üzerinde binlerce profesyonel mimarlık ve mühendislik firmasının 3D tasarımda kullandığı programlarının alt yapısını oluşturan AUTODESK yazılımı tarafından çocuklar için hazırlanmış “Tinkercad” 3D tasarım platformu kullanılmaktadır. İlk olarak hazır parçaları birleştirerek bütün bir tasarım oluşturmaları ve ilerleyen süreçte öğrencilerimizin hayal güçlerini kullanarak özgün tasarımlar oluşturmaları hedeflenmektedir.

Scratch programı eğlenceli bir ortamda resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirebileceğimiz, kendi animasyonlarımızı, bilgisayar oyunlarımızı tasarlayabileceğimiz ya da interaktif hikayeler anlatabileceğimiz ve paylaşabileceğimiz bir grafik programlama dilidir.

Robotik tasarım kulübü ile öğrencilerimiz hayallerinde kurdukları robotları gerçeğe dönüştürebilme olanağı elde etmektedir.

Kulüp Hedeflerimiz

3 boyutlu düşünmeyi geliştirmek
Problem çözme ve hızlı karar vermeyi sağlamak
Hayal gücünü geliştirmek

Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü ile İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2022 ve 2023 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.