Voleybol Kulübü

Ankara’nın En Başarılı Kolejleri arasında yer alan Bilişim Koleji ailesi olarak sunmuş olduğumuz kulüplerden bir diğeri ola Voleybol kulübü, altışar oyuncudan oluşan iki takımın karşılıklı olarak oynadığı bir spor dalıdır. Ortadan ikiye bölünmüş bir sahada oynanır. Tam ortada bu sahayı iki eşit parçaya bölen bir file bulunmaktadır. Bu oyunda topa elle vurulup karşı takımın topu karşılayamamasının hedeflenmektedir. Amaç  topun karşı tarafın saha zemininde temas ettirilmesini hedefleyip sayı almaktır.

Oyun sırasında hiçbir oyuncu rakip sahaya giremez. Oyuncular oyun esnasında topa 2 kere üst üste vurması yasaktır. Topa üç kereden fazla dokunmamak, rakip sahaya basmamak, fileyi tutmamak, fileye temas etmemek de oyunun diğer kurallarındandır.

Dünyada en yaygın sporlardan biri olan voleybol, ABD’de William G. Morgan tarafından 1895’te tasarlanmıştır. Morgan, bu oyuna “mintonette” adını vermiştir. Sonraları, topa yere değmeden vurma ilkesinden (vole) yola çıkılarak “voleybol” adı önerilmiştir ve oyun bu adla tanınmıştır. Voleybol kuralları Morgan tarafından geliştirilmiştir.

Ankara'nın En Başarılı Kolejleri arasında yer alan Bilişim Koleji ailesi olarak sunmuş olduğumuz kulüplerden bir diğeri ola Voleybol kulübüdür.

Kulüp Hedeflerimiz

Mental ve fiziksel rahatlamayı sağlamak
Takım oyunu oynamayı öğretmek
Paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğretmek
Fiziksel aktiviteyi hayata dahil etmek
Sorumluluk almayı öğretmek
Görev dağılımı ve işbölümü yapmayı öğretmek
Saygı ve adalet gibi değerleri geliştirmek

Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu

Ankara’nın En Kaliteli ve En Yenilikçi Özel Okulu Ödülü ile İngilizce Eğitiminde En İyi Olan Okulumuz, En Kaliteli Akademik Eğitimi ile Eğitim Yönetimi Derneği Tarafından 2022 ve 2023 Yıllarında “Ankara’nın En Kaliteli Özel Okulu” Ödülüne Layık Görülmüştür. Bilişim Koleji Geçmişten Gelen Yüksek Başarısını, LGS ve YKS Sonuçlarıyla Devam Ettirmektedir.